2013/2014 - strona_zs_czerwinsk

Idź do spisu treści

Menu główne

2013/2014

Z ŻYCIA SZKOŁY

Spotkanie ze Stanisławem Fidelisem


"Wciąż to pamiętam: piękne białe statki odbijające się od tafli błękitnej Wisły, na nich pasażerowie, ich ładunki - skrzynie pełne warzyw i owoców, gęsi, kaczki, kwiczące w workach prosiaki. Ciężka, ale i wspaniała praca. Prawdziwe wiślane życie."   

Rzeka mojego życia. Czerwińsk nad Wisłą6 października 2013r. o godz. 15:00
w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą ul. Władysława Jagiełły 24 odbyło się spotkanie z kapitanem żeglugi śródlądowej


Stanisławem Fidelisem

Spotkanie było okazją do wysłuchania opowieści o pracy na statkach i dyskusji o książce.


"Wisła rzeka mojego życia
statki i ich załogi
"

Wieczór morawski

Sobota, 12 października 2013 godz. 17:30

Część I
w budynku Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czeriwńsku nad Wisłą odbył się wykład:

„Cyryl i Metody – Apostołowie Słowian i współpatroni Europy” wygłosi dr Marek Stawski

po wykładzie Część II w Café Malwa. Degustacja win morawskich, pogadanka o Morawach, a wszystko przy muzyce kapeli morawskiej. Była to jedyna w Polsce okazja spróbowania wyśmienitych win z Moraw oraz zakupu bezpośrednio od producenta, prowadzącego degustację.Młodzieżowa Rada Powiatu z wizytą w Kovlu


     W dniach od 24 do 26 października na terenie zaprzyjaźnionego Rejonu Kovelskiego na Ukrainie przebywała 14-osobowa delegacja młodzieży Rady Powiatu Płońskiego. 21 czerwca 2013r. płoński samorząd powiatowy podpisał umowę o współpracy z Rejonem Kovelskim na Ukrainie. Na jej wymierne efekty nie trzeba było długo czekać.

Konkurs "Pamięć Nieustająca"

     W niedzielę 10 listopada 2013r. w Auli Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu "Pamięć Nieustająca". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV Technikum - Aleksandra Nurzyńska, która znalazła się w grupie 36 laureatów nagrody głównej. Nagrodzona została za pracę pt. "Wspomnienia syna i wnuczki o ojcu i dziadku, rybaku i człowieku".


Serdecznie gratulujemy :)

Zbieramy nakrętki i nakręcamy pomoc dzieciom!

     Zbieranie plastikowych nakrętek to prosty sposób, aby komuś pomóc.
    Misją naszej fundacji jest pomoc chorym dzieciom w przywróceniu im zdrowia oraz uśmiechu. Fundacja kieruje swoją pomoc wyłącznie do dzieci dotkniętych ciężką chorobą lub skutkiem nieszczęśliwego wypadku, które nie ukończyły 18 roku życia.
      Każda plastikowa nakrętka jest cenna! Nie wyrzucaj więc ich z innymi odpadami do śmieci, wyznacz miejsce i zacznij je zbierać! Zebrane nakrętki odsprzedajemy firmie recyklingowej, a wszystkie zebrane środki kierujemy na pomoc potrzebującym dzieciom.
Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej

      9 grudnia 2013 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz stypendium Ministra Edukacji Narodowej wyróżniającym się uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu objętego nadzorem Delegatury w Ciechanowie.
          Stypendium Prezesa Rady Ministrów może otrzymać uczeń z najwyższą średnią ocen w danej szkole ponadgimnazjalnej, przejawiający szczególne predyspozycje do jednego z przedmiotów i uzyskujący z niego wybitne wyniki, a w pozostałych dziedzinach uzyskujący przynajmniej dobre rezultaty. Stypendium Ministra Edukacji Narodowej może być przyznane uczniowi uzyskującemu wybitne osiągnięcia edukacyjne.

  Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymało 45 uczniów ze szkół z terenu Delegatury w Ciechanowie, w tym dwie uczennice z naszej szkoły:

Ewa Basior
Paulina Pawlak

Szkoła Dialogu

     15 stycznia 2014 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa  projektu ,,Szkoła Dialogu" zorganizowana przez Fundację Forum Dialogu Między Narodami, której prezesem jest Andrzej Folwarczny, a przewodniczącym Rady Fundacji Henryk Wujec. Honorowy patronat nad uroczystością objęła małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.
     W elitarnym gronie młodzieży 43 szkół z całej Polski znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą. W maju i czerwcu 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół pod kierunkiem trenerek Fundacji i nauczyciela historii Dariusza Umięckiego w cyklu czterech warsztatów poznawali historię i kulturę Żydów polskich. Zwieńczeniem tych zajęć było przygotowanie scenariusza wycieczki po Czerwińsku pt. ,,Śladami Żydów czerwińskich - XV-XX wiek".

Studniówka 2014

    Dnia 25 stycznia uczniowie Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku bawili się na swoim balu maturalnym do białego rana. W tym roku 39 maturzystów balowało w domu weselnym „Siódme niebo” w Czerwińsku nad Wisłą. Po raz pierwszy w historii placówki studniówka odbyła się poza murami szkoły.

     Wśród gości zaproszonych przez młodzież i ich rodziców  znaleźli się m.in. dyrektor szkoły Dariusz Umięcki, wychowawczynie klas maturalnych (liceum ogólnokształcącego i technikum agrobiznesu) Anna Nowakowska i Eleonora Krysiak, przedstawiciele Rady Rodziców Małgorzata Kryszkiewicz i Ewa Wysocka, naczelnik wydziału oświaty płońskiego starostwa Paweł Dychto, prezes Vistula Bank Spółdzielczy w Czerwińsku Jolanta Łukasiak-Malicka, dyrektor oddziału Vistula Bank Spółdzielczy w Czerwińsku Ewa Staniszewska życzyli maturzystom sukcesów na maturze, wytrwałości, realizacji planów i marzeń oraz udanej zabawy na balu.
     Po krótkim skeczu i wspólnie zaśpiewanej piosence pt. „Ale to już było” zakończyli część oficjalną spotkania i zatańczyli wspólnie poloneza. Do tańca do białego rana przygrywał im zespół Prestige z Płońska.

     Więcej zdjęć w zakładce Galeria.Wykorzystano fragmenty artykułu:
Płońszczak - Małgorzata Wielechowska.

Wycieczka do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

     Dnia 4 lutego 2014r. uczniowie klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym zwiedzili Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Licealiści zobaczyli jak funkcjonuje Zakład Szkoleń Specjalnych oraz Zakład Interwencji Policyjnych. Mogli poznać niektóre techniki wykorzystywane w kryminalistyce do zabezpieczeń śladów zdarzeń.

     Uczniowie wzieli udział w ćwiczeniach pokazowych policjantów z oddziału prewencji. Podczas wyjazdu licealiści zobaczyli salę pamięci oraz film promujący szkołę. Młodzież wzieła udział w pokazowej lekcji na strzelnicy, zwiedziła cały obiekt zespołu strzelnic oraz podziwiała obiekty sportowe  wyposażone w nowoczesny sprzęt ćwiczeniowy.


Dzień Bezpiecznego Internetu

     Dnia 13 lutego 2014 roku nasza młodzież wzieła udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Ogłoszono wyniki konkursu "Razem tworzymy lepszy Internet-Bezpieczny" oraz zaprezentowano nagrodzone prace. Następnie odbyło się przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Na koniec odbyły się warsztaty dla młodzieży i nauczycieli poprowadzone przez panią dr Annę Andrzejewską i pana prof. Józefa Bednarka z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Walentynki

     14 luty, to dzień Św. Walentego. W naszym kraju obchodzimy go zaledwie od kilka lat i pomimo tego, że są tacy, którzy zarzucają świętującym Dzień Zakochanych, papugowanie obcych tradycji, nasza szkoła co roku obchodzi miłosne święto. Nie ma przecież nic złego w dodatkowej okazji do powiedzenia drugiej osobie, że się ją bardzo lubi czy kocha. Uczniowie wszystkich klas Zespolu Szkół w Czerwińsku pod opieką nauczycielki Agnieszki Bąkowskiej-Krucz przygotowali apel z tej okazji."Randka w ciemno" - w krzywym zwierciadle


Targi edukacyjne

     Dnia 3 marca 2014 r. nasi maturzyści wraz z opiekunami uczestniczyli w Targach Edukacyjnych zorganizowanych w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku. W programie oprócz oferty edukacyjnej wyższych uczelni, szkół policealnych oraz instytucji rynku pracy, znalazły się warsztaty dla uczniów nt. "Czynniki warunkujące trafny wybór zawodu", zajęcia informacyjne "Co jest ważne przy wyborze zawodu i kierunku kształcenia" oraz "Elementy dotyczące lokalnego rynku pracy". Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

XX Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej

     Na XX Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGRO-TECH 600 wystawców z Anglii, Austrii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Turcji, Włoch i Polski zaprezentowało najnowocześniejszy sprzęt niezbędny w gospodarstwach rolnych. Można było zobaczyć setki najnowszych maszyn, a wśród nich także te wielkogabarytowe oraz zwycięzców międzynarodowego konkursu Tractor of the Year 2014!

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

     10 marca w Zespole Szkół w Czerwińsku odbył się uroczysty apel poświęcony Dniu Kobiet i Dniu Mężczyzn. Młodzież przygotowała część artystyczną: pokaz mody damskiej w wykonaniu chłopców i mody męskiej w wykonaniu dziewcząt. Widzowie mogli obejrzeć najnowsze trendy w modzie z przymróżeniem oka m.in. zakonnice i księdza w stroju "codziennym", stroje dyskotekowe.

Pielgrzymka maturzystów

       W dniach 4-5 kwietnia 2014r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę w Częstochowie, po uroczystościach udała się na trasę wycieczki szlakiem Jana Pawła II, Kraków - Wadowice - Oświęcim.
Zdjęcia w zakładce Galeria.

V Mazowiecki Konkurs EKO-ŁOW


Dnia 9 kwietnia 2014 roku uczeń

Marcin Chludziński

zajął
III miejsce w V Mazowieckim Konkursie EKO-ŁOW

Spotkanie z żołnierzami

     W dniu 23 kwietnia 2014 roku o godz. 10.00 w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą odbyło się spotkanie z cyklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi" z żołnierzami, uczestnikami misji międzynarodowych pod egidą NATO i UE w krajach ogarniętych zamieszkami lub konfliktami zbrojnymi.
     Starszy kapral Robert Anisiewicz - zam. Janikowo gm. Czerwińsk brał udział w czterech kontyngentach bojowych, dwa razy w Czadzie, dwa razy w Afganistanie. W maju br wyjeżdża na kolejną już piątą misję do Kosowa.
     Kapral Kamil Tomaszewski zam. Komsin gm. Czerwińsk brał udział dwukrotnie w misji w Syrii.

     Obaj panowie są absolwentami szkoły, podarowali pamiątki z misji, które zostaną umieszczone w sali: Patriotycznej Izbie Pamięci Misji Pokojowych ONZ znajdującej się w szkole. Uczestnicy misji opowiadali o swojej pracy na misjach, zaprezentowali zdjęcia i pamiątki. Zdjęcia w zakładce Galeria.Krwiodawstwo      
Już po raz kolejny, dnia 25 kwietnia 2014 roku (piątek) uczniowie Zespołu Szkół w Czerwińsku oraz wszyscy chętni honorowo oddali krew.

Współpraca polsko - francuska

      W 1991 roku dzięki inicjatywie ówczesnego Wójta Gminy Ryszarda Gortata Ambasada francuska wytypowała do współpracy z gminą Czerwińsk gminę LES PONTS DE CE w departamencie Loary dawnej Andegawenii. Wybór był nieprzypadkowy. Łączyła je historia rodu Andegawenów, ogronicze i sadownicze tradycje obu gmin oraz działalność Towarzystw Salezjańskich.
        
W dniach 24 - 29 kwietnia 2014 roku 37-osobowa grupa młodzieży francuskiej pod opieką Florence Brault, Marc Lancien, Richard Guedon po raz kolejny odwiedziła Polskę. Więcej informacji w zakładce Wymiana zagraniczna.


Zakończenie roku szkolnego przez maturzystów

    28 kwietnia po raz ostatni rozległ się dzwonek w Zespole Szkół dla uczniów trzech klas maturalnych: klasy IV TA i III LO oraz słuchaczy VI semestru Liceum dla Dorosłych.

     Uroczystość składała się z dwóch części: oficjalnej i artystycznej.
Pierwszą część uświetniło przekazanie daru Szable Paradne dla pocztu sztandarowego od Vistula Banku Spółdzielczego w Czerwińsku reprezentowanego przez dyrektor oddziału w Czerwińsku p. Ewę Staniszewską na ręce komendanta KPP w Płońsku p. Sady i dyrektora szkoły Dariusza Umięckiego. Następnie wręczono nagrody za szczególne osiągnięcia, w tym najważniejsze - za bardzo dobre wyniki w nauce.

     W drugiej części uczniowie klas maturalnych złożyli podziękowania na ręce swych wychowawczyń: p. Eleonorze Krysiak, p. Annie Nowakowskiej, p. Iwonie Szajewskiej za kilkuletnią wspólną podróż. Padło bardzo wiele ciepłych słów oraz życzeń, a w oku zarówno uczniów, jak i nauczycieli pojawiły się łzy smutku i żalu za minionym czasem. Zdjęcia w zakładce Galeria.

Wizyta w Samodzielnym Pododdziale Prewencji w Płocki

     29 kwietnia 2014 roku, uczniowie kalsy policyjnej pojechali do Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku w celu zapoznania się z funkcjonowaniem oddziałów prewencji w Polsce. Kadeci najpierw uczestniczyli w krótkim wykładzie zapoznawczym, który miał na celu zaprezentowanie celi oraz misji, jaką sprawują oddziały prewencji.
     Następnie młodzież podziwiała sprzęt, jakim dysponuje Samodzielny Pododdział Prewencji w Płocku oraz brała czynny udział w pokazie musztry. Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Wycieczka do Warszawy

       Dnia 16 maja grupa młodzieży z klasy I i II LO o profilu policyjnym uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. W programie wyjazdu uwzględniono "Lekcję wychowania obywatelskiego" z wojewodą mazowieckim - Jackiem Kozłowskim, zwiedzanie siedziby Centrum Zarządzaia Kryzysowego oraz projekcję dokumentu "Powstanie Warszawskie".
       Opiekunami wycieczki byli: p. Agnieszka Bąkowska-Krucz, p. Anna Nowakowska i p. dyrektor Dariusz Umięcki. Zdjęcia w zakładce Galeria.

Ćwiczenia na strzelnicy

       19 maja 2014r. 58 uczniów klasy I i II LO o profilu policyjnym w ZS im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą wzięło udział w ćwiczeniach strzeleckich. Zajęcia prowadzili nauczyciele: insp. Marzena Sady, insp. Grzegorz Osiński i insp. Piotr Jaszczur. Opiekunami wycieczki byli p. Agnieszka Bąkowska-Krucz, p. Żaneta Sobczak, p. Dariusz Zdunowski. Dla uczniów klasy II LP były to kolejne ćwiczenia w doskonaleniu strzelania, natomiast uczniowie klasy I LP byli na takich ćwiczeniach po raz pierwszy. Zdjęcia w zakładce Galeria.

Debata pt. "Przemoc wśród rówieśników"

       29 maja 2014 roku uczniowie klasy I Technikum uczestniczyli w debacie pt. "Przemoc wśród rówieśników", która odbyła się w ZS Ogólnokształcących w Płońsku. Przedstawicielka Kuratorium Oświaty przedstawiła cele i zadania, formy realizacji programu "Dziecko bezpieczne w rodzinie i w szkole", nastepnie głos zabrali: dyrektor szkoły p. Ryszard Buczyński, przedstawiciel rodziców, przedstawiciel uczniów, st. sierż. Kinga Drężek oraz prezes Stowarzyszenia Przeciwko Przemocy w Rodzinie p. Joanna Lubelska. Zasadniczą częścią spotkania była dyskusja o przemocy wśród uczniów. Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

"Od solidarności do wolności"


       
Ewa Basior zdobyła III miejsce w konkursie "Od solidarności do wolności" zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. 4 czerwca 2014 roku otrzymała nagrodę na gali finałowej konkursu, która połączona była z obchodami Dnia Wolności.

W szkolnym etapie konkursu najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce   - Ewa Basior (20 pkt.)
II miejsce  - Paulina Pawlak (19 pkt.)
III miejsce - Jakub Ferski, Tomasz Kołodziejski (13 pkt.)

                 

Obóz wojskowy


       
W okresie od 11 do 18 czerwca 2014r. uczniowie naszej szkoły, a dokładniej klasy I i II LP, uczestniczyli w obozie wojskowym, który miał miejsce w Szczecinie na terenie jednostki wojskowej V Pułku Wojsk Inżynieryjnych. Opiekunami wyprawy byli: dyr. Dariusz Umięcki, nauczycielka języka polskiego i zarazem wychowawczyni klasy II LP Anna Nowakowska, nauczycielka biologii Iwona Umięcka, nauczyciel służby policyjnej insp. Potr Jaszczur.

     Młodzież rozpoczęła swój pobyt nad Morzem Bałtyckim w miejscowości Międzyzdroje. Uczniowie korzystali z kąpieli słonecznych i wodnych. Uczestniczyli również w wycieczkach krajoznawczych do Świnoujścia, Szczecina i zwiedzili Wyspę Wolin. Dodatkową atrakcją wyjazdu był pobyt w Berlinie i zapoznanie się z jego zabytkami.

       Uczniowie klas policyjnych uczestniczyli w szkoleniu wojskowo-policyjnym zorganizowanym przez wojsko. Przez kilka dni mogli zapoznać się z bazą techniczną jednostki inżynieryjnej. Uczestnicy wyprawy sprawdzali swoje umiejętności w różnego rodzaju zawodach sprawnościowych. Urozmaiceniem pobytu było nocne biwakowanie w lesie, połaczone z poznawaniem smaków potraw kuchni wojskowej. Dużym przeżyciem zarówno dla uczniów jak i opiekunów była przeprawa przez Odrę pływającym transporterem samobieżnym.

       Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów dla wszystkich uczestników obozu. Zachwycona młodzież wyraziła chęć uczestnictwa w obozie w roku następnym.

       Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

       Dnia 27 czerwca 2014 roku w ZS im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku o godz. 9:00 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Dyrektor przywitał zebranych gości, nauczycieli i uczniów. Wśród zaproszonych gości byli: ks. proboszcz Sławomir Goworek, dyr. PJOPO w Płońsku p. Marek Michalski, Wójt Gminy Czerwińsk p. Michał Walerysiak, przewodniczący Rady Gminy p. Bogdan Kamiński, dyr. Banku "Wistula" w Czerwińsku p. Ewa Staniszewska, przewodnicząca Rady Rodziców p. Marzena Felczak, rodzice Stypendystki Prezesa Rady Ministrów p. Pawlak, insp. Piotr Dąmbrowski, płk. Edward Pyrzanowski.
       Zaproszeni goście, dyrektor i wychowawcy klas wręczyli najlepszym uczniom nagrody i świadectwa z wyróżnieniem. Uczniowie klasy policyjnej I i II LO otrzymali certyfikaty. Młodzież i Rada Pedagogiczna oraz pracownicy szkoły wysłuchali podziękowań za swoją pracę i życzenia na wakacje.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego