2015/2016 I semestr - strona_zs_czerwinsk

Idź do spisu treści

Menu główne

2015/2016 I semestr

Z ŻYCIA SZKOŁY

Inauguracja roku szkolnego 2015 - 2016

W dniu 1 września 2015r w Zespole Szkół w Czerwińsku odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016
Uroczystość poprzedziła Msza Święta, w której uczestniczyła młodzież wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi.
1 września to również ważna data w historii Polski. W 76. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej hołd przed tablicą pamiątkową poświęconą mieszkańcom gminy Czerwińsk poległym i pomordowanym w latach 1939-1945 złożyli Poseł na Sejm RP Pan Marek Opioła, władze gminne, przedstawiciele szkół, między innymi delegacja z Zespołu Szkół im. K. Jadwigi oraz przedstawiciele Vistula
Bank w Czerwińsku. Tak jak w latach ubiegłych oprawę uroczystości zapewnili kadeci klasy policyjnej Zespołu Szkół w Czerwińsku nad Wisłą pod dowództwem kadeta Marcina Mileskiego. Całą uroczystość poprowadziła uczennica klasy III LO, kadet Karolina Wronka. Drugoklasistka z II LO kadet Angelika Zbońkowska, odczytała apel poległych. Kadeci Rafał Safaryn oraz Kamil Małek, uczniowie klasy II LO, pełnili wartę przed tablicą pamiątkową.
Druga część uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się na sali gimnastycznej szkoły. Zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców i przede wszystkim uczniów powitał dyrektor Dariusz Umięcki, życząc wszystkim owocnej pracy w nadchodzącym roku szkolnym, a młodzieży sukcesów i znalezienia w szkole wielu przyjaźni i autorytetów na dalsze życie.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: dyr
ektor Powiatowej Jednostki Obsługi Placówek Oświatowych w Płońsku - p. Marek Michalski, były wójt gminy - p. Michał Walerysiak, przedstawiciel Urzędu Gminy w Czerwińsku nad Wisłą, a zarazem absolwent szkoły - p. Kamil Rosa, przewodniczący Rady Gminy - p. Piotr Malikowski, w-ce przewodniczący rady – p. Dariusz Szurmak, radny gminy - p. Hieronim Zaczek, przedstawiciel Vistula Bank - p. Maria Walczak, przewodnicząca Rady Rodziców - p. Marzena Felczak, przedstawiciel parafii Zwiastowania NMP - ksiądz Jan Chabierski. Złożyli oni życzenia pomyślnego roku szkolnego 2015/2016 zarówno uczniom, jak też nauczycielom i pracownikom szkoły. Wielu sukcesów wychowawczych i radości płynącej z nauki i pracy w szkole życzył Wójt Gminy Czerwińsk pan Marcin Gortat w nadesłanym liście.
Po uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami, a uczniowie klas pierwszych zwiedzili szkołę.

Dziękujemy za przygotowanie młodzieży do realizacji oprawy uroczystości p. inspektorowi Grzegorzowi Osińskiemu, oraz
wychowawcom klas  mundurowych p. Agnieszce Bąkowskiej – Krucz, oraz p.Tomaszowi Fonderskiemu.
Więcej zdjęć w zakładce  Galeria

Ju - Jitsu na SKS

Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku zaprasza na zajęcia sportów walki i podstaw "taktyki miejskiej" w naszej szkole w ramach szkolenia mundurowego uczniów naszej szkoły.
Prowadzący: Piotr Jaszczur, zapisy Tomasz Fonderski.
Termin zajęć: poniedziałek w godzinach popołudniowych.
Zdjęcia z zajęć w zakładce Galeria

XVII dzień kukurydzy i buraka  w Poświętnem

W dniu 17.09.15r. klasy techniczne  wraz z opiekunami p. D. Kłoszewską, p. E. Krysiak, i p. D. Zdunowskim uczestniczyły w XVII dniu kukurydzy i buraka  w Poświętnem w Mazowieckim Oddziale Doradztwa Rolniczego. Uczniowie brali udział w konferencji poświęconej „ Integrowanej ochronie buraka cukrowego i kukurydzy przed chwastami”. Główną atrakcją w tym dniu były pokazy pracy maszyn, a także uczniowie mieli możliwość konsultacji na polu doświadczalnym w zakresie ochrony roślin (zwalczanie chwastów i chorób).  Ponadto w programie oferowano:
• Kolekcję odmian kukurydzy (75) i buraka cukrowego (16) na polu doświadczalnym.
• Technologię uprawy buraka cukrowego Pfeifer&Langen Glinojeck S.A.
• Technologię uprawy kukurydzy: porównanie różnych poziomów nawożenia przy aplikacji na głębokość 10 i 20 cm, ocena działania aktywatora, fungicydów, herbicydów, dokarmianie do listne.
• Technologię uprawy buraka cukrowego: ocena działania mikronawozów, dokarmianie do listne.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Wystawa Rolnicza AGRO SHOW w Bednarach

W dniu 18.09.15. uczniowie Technikum Agrobiznesu pod opieką p. D. Kłoszewskiej, p.  E. Krysiak, Ż. Sobczak i p.  D. Zdunowskiego mieli okazję obejrzeć największą w Europie Wystawę Rolniczą AGRO SHOW w Bednarach koło Poznania. AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. To również kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy             z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu uczniowie i rolnicy przybywający na AGRO SHOW podczas wystawy mieli możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Mogli też spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji i agencji związanych z branżą rolniczą.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Uroczystość w Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku

W piątek, 18 września 2015r. uczniowie klas mundurowych LO  w Zespole Szkół im, Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą wzięli udział w uroczystości nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku.
 Nasza młodzież z klas policyjnych zaprezentowała się w mundurach, natomiast poczet sztandarowy Zespołu Szkół uformowano z uczniów tworzących Grupę Rekonstrukcyjną Przedwojennej Policji  Państwowej. Poczet w strojach historycznych (Justyna Szymańska i Natalia Witkowska) stanął podczas głównych uroczystości obok reprezentacji z ZS im. St. Staszica z Płońska, Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki wojskowej z Zegrza.
 W programie uroczystości była Msza Św. W kościele pw. św. Michała archanioła celebrowana przez biskupa Romana Marcinkowskiego, apel w rynku oraz piknik policyjny. Zgromadzeni mogli również wysłuchać koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji i podziwiać defiladę z udziałem Kompanii Honorowej Komendy Stołecznej Policji.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach

W dniu 19.09.15r. słuchacze Kursu Kwalifikacyjnego Technik Rolnik wraz z rolnikami i mieszkańcami gminy Czerwińsk nad Wisłą wzięli  udział w wycieczce do Skierniewic na XXXVIII Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Główną atrakcją była barwna parada na ulicach Skierniewic rozpoczynająca  Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Uczestnicy mogli zapoznać się z projektami badawczymi Instytutu Ogrodnictwa, zasięgnąć porad dotyczących uprawy i spróbować lokalnych potraw.W sobotę otwarta została XVIII Wystawa Kwiatów, Owoców i Warzyw. W hali OSiR można było obejrzeć udoskonalone gatunki warzyw, roślin ozdobnych oraz owoców, a także kompozycje florystyczne. Pracownicy naukowi Instytutu Ogrodnictwa udzielali porad i konsultacji, przewidziano także spotkania z realizatorami bieżących projektów badawczych.
W siedzibie Instytutu zaprezentowany został materiał szkółkarski, dodatkiem była degustacja grzybów uprawnych i kiermasz ogrodniczy. W wycieczce wzięło udział 40 uczestników, którzy byli zachwyceni wyjazdem i niecodziennymi atrakcjami, w których mogli wziąć udział.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Muzeum Katyńskie

W sobotę, 3 października 2015 roku, w odpowiedzi na zaproszenie kom. Zbigniewa Bartosiaka z Komendy Głównej Policji, grupa młodzieży z klas I i II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym wzięła udział w wyjeździe do Warszawy, by uczestniczyć w otwarciu wystawy stałej Muzeum Katyńskiego, które już od listopada będzie otwarte do indywidualnych zwiedzających.
    W towarzystwie kustosza, przez godzinę, oglądaliśmy wystawę poznając historię Zbrodni Katyńskiej, popełnionej na 22 tysięcy jeńców i więźniów przetrzymywanych w latach 1939 – 1940 w sowieckich obozach i więzieniach.

Następnie, udawszy się na plac apelowy, wysłuchaliśmy przemówienia prof. Zbigniewa Wawra – Dyrektora Muzeum Wojska Polskiego, który w pięknych słowach mówił o misji Muzeum Katyńskiego – pierwszej w świecie placówki martyrologiczno-muzealno-badawczej.
    Kolejnym punktem sobotniego programu było widowisko edukacyjno-historyczne patetycznie zatytułowane: „Byliśmy.Jesteśmy.Bedziemy!”, a wyreżyserowane przez insp.
Grzegorza Jacha, pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego, inicjatora akcji „Profilaktyka i Ty”. W przeciągu godziny zobaczyliśmy 1000 lat historii państwa polskiego, a przewodnikami w spektaklu był narrator i muzyka.
Więcej zdjęć w zakładce  Galeria

Spotkanie profilaktyczne - uzaleznienie od narkotyków

W piątek 9 października gościliśmy w naszej szkole p. Łukasza Gizińskiego, który odpowiedział na zaproszenie p. asp. sztab. Piotra Jaszczura oraz dyrektora ZS p. Dariusza Umięckiego i przyjechał do naszej młodzieży aby opowiedzieć o swoim życiu.
Pan Łukasz Giziński, kiedyś uzależniony, od kilku lat trzeźwy, opowiadał swoją fascynującą historię, która daje nadzieję. Opowiadał o swoim nałogu, totalnym upadku i sięgnięciu dna. Opisywał również proces pokonywania uzależnienia. Dzisiaj poświęca swój czas na pomaganiu ludziom, którzy dopiero wchodzą na drogę zdrowienia, działa aktywnie w fundacji „Warto Żyć”. Podczas spotkania pokazał, że można wyzwolić się ze szkodliwych nawyków i zacząć radzić sobie z życiem bez alkoholu, bez używek, bez przemocy i innych patologicznych, "ucieczkowych" strategii. Mówił o ratunku i wyzdrowieniu, które może być dostępne dla każdego. W tym zawiera się główne przesłanie: dać nadzieję cierpiącym, zachęcić do zwrócenia się o pomoc, dodać otuchy wątpiącym w siebie lub w swych chorych bliskich, a także odwagi pozwalającej zwrócić się o specjalistyczną pomoc.

Więcej zdjęć w zakładce  Galeria

Honorowe Krwiodawstwo

13 października w godzinach od 9  do 13  odbyła się w naszej szkole akcja Honorowego Krwiodawstwa.  Pełnoletni uczniowie mieli możliwość  oddania krwi. Przez kilka godzin uczniowie rejestrowali się, by w ten sposób wyrazić akces dobrej woli dla tych wszystkich, którzy tej krwi potrzebują.
Łącznie zarejestrowane zostały 34 osoby, jednak krew mogły oddać 23 osoby - 11 osób zostało zdyskwalifikowanych z powodów medycznych. Ale wynik jest imponujący– uczniowie naszej szkoły oddali 40 litrów krwi.
Wspólne działania przynoszą efekt – młodzież chętnie wstępuje w szeregi honorowego krwiodawstwa,  a wielu spośród młodych dawców zostaje na dłużej w strukturze jaką jest Honorowe Krwiodawstwo. Wśród dawców pojawili się także byli uczniowie naszej szkoły.
Lista dawców nie kończy się tylko na uczniach naszej szkoły. W akcję włączyły się także osoby z terenu gminy.

Więcej zdjęć w zakładce  Galeria

Lista dawców krwi spośród uczniów naszej szkoły:
1. Wnuk Kamil, kl. III LO
2. Markuszewski Michał, kl. III LO
3. Marcinkowski Patryk, kl. III LO
4. Popiołek Radosław, kl. IV TA
5. Kowalewski Rafał, kl. IV TA
6. Kiljan Mateusz, kl. IV TA
7. Maliński Kamil, kl. IV TA
8. Waniek Krzysztof, kl. III TA
9. Witkowski Jarosław, kl. III TA
10. Sadowski Krystian, kl. III TA
11. Paradziński Marcin, kl. III TA
12. Czytrzyńska Małgorzata, kl III LO
13. Milewski Marcin, kl. III LO
14. Januszewski Daniel, kl. III TA
15. Golasa Cezary, kl. III TA
16. Fotek Michał, kl. IV TA
 Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy
 w imieniu tych dla, których jest to dar życia

Spotkanie z księdzem Szmidtem

W dniu 15.10.2015, w wigilię uroczystości związanej z corocznym wspomnieniem patronki naszej społeczności szkolnej – świętej Jadwigi królowej i kolejnej rocznicy wyboru Polaka na tron papieski, gościliśmy wśród nas nadzwyczajnego gościa. Przybył do nas z Łodzi autor jednej z najbardziej znanych na całym świecie piosenek, śpiewanej w różnych językach oazowej - „Barki”. Ksiądz Stanisław Szmidt, dziś już ponad osiemdziesięcioletni salezjanin wywołał entuzjazm wśród młodzieży. Po przywitaniu się w jednym z języków afrykańskich barwnie opowiedział historię powstania tej tak umiłowanej przez świętego Jana Pawła II piosenki. Potem podzielił się piękną historią z życia Papieża nawiązującą do Jego umiłowania gór i wytrwałości w kroczeniu do celu. Nie zabrakło też wzruszającego świadectwa z osobistego spotkania z Janem Pawłem w Rzymie Na koniec  podzielił się ciekawostkami z misji, których przez całe życie jest orędownikiem i propagatorem w licznych napisanych przez siebie książkach. Całość spotkania przebiegła w bardzo radosnej atmosferze, przeplatanej wybuchami śmiechu spowodowanego sympatycznymi kawałami. Po spotkaniu w gronie rówieśników jeden z uczniów i z aprobatą powiedział ”spoko ksiądz”. Naprawdę ujął nas ks. Stanisław i myślę bardzo zapadnie w naszą pamięć. Dziękując życzyliśmy zdrowia i zapraszaliśmy już na kolejne spotkanie.    

Wiecej zdjęc w zakładce  Galeria

Wręczenie certyfikatów klasie III LO o profilu policyjnym

W dniu 16 października 2015 roku w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą obchodziliśmy trzy ważne wydarzenia: święto szkoły, ślubowanie klas pierwszych i wręczenie certyfikatów ukończenia szkolenia policyjnego uczniom klasy III Liceum Ogólnokształcącego. Obchody rozpoczęły się  Mszą Świętą w Bazylice NMP w Czerwińsku.  Oprawę uroczystości zapewniła Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Chociszewie z kapelmistrzem Jerzym Jakowskim.

  Z kościoła uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami przemaszerowali w szyku wojskowym, przy asyście pocztów sztandarowych pod budynek Urzędu Gminy w Czerwińsku nad Wisłą, aby kontynuować dalszą część obchodów. Dyrektor Dariusz Umięcki przywitał zaproszonych gości, młodzież, pracowników szkoły i rodziców. Podniosły charakter uroczystości podkreśliło wciągnięcie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu.

Delegacja w składzie pani profesor Anna Nowakowska, pani profesor Dorota Kłoszewska i pan dyrektor Dariusz Umięcki  złożyła  kwiaty pod  Pomnikiem Smoleńskim wyrażającym pamięć mieszkańców gminy Czerwińsk o ofiarach katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010r. Szczególną pamięcią przy okazji tej uroczystości otoczyliśmy Czerwińszczan pomordowanych w Miednoje, porucznika kawalerii Zdzisława Bańkowskiego i posterunkowego policji państwowej Zygmunta Kanię, oraz zamordowanego w Katyniu pułkownika Bolesława Jakubiaka z Radzikowa.
Następnie odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Rotę ślubowania odczytała pani profesor Eleonora Krysiak.
Na sztandar ślubowali  najlepsi uczniowie z klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego: Natalia Pierścieniak Oliwia Kużel i Agata Świętochowska, oraz uczniowie z klasy pierwszej Technikum agrobiznesu: Mateusz Smardzewski, Szymon Biernat i Klaudia Horo.

W drugiej części  uroczystości, uczniowie klasy pierwszej liceum  ogólnokształcącego byli pasowani na kadetów klasy policyjnej przez Wicestarostę Powiatu  Płońskiego panią Annę Dumińską-Kierską, dyrektora ZS im. Królowej Jadwigi Dariusza Umięckiego, podinspektora  Grzegorza Osińskiego i aspiranta sztabowego Piotra Jaszczura.
W trzeciej części uroczystości uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego otrzymali certyfikaty zaświadczające o ukończeniu szkolenia policyjnego. Wręczenia dokonali: Wicestarosta Powiatu  Płońskiego pani Anna Dumińska-Kierska, dyrektor ZS im. Królowej Jadwigi pan Dariusz Umięcki, podinspektor  Grzegorz Osiński i aspirant sztabowy Piotr Jaszczur oraz wychowawczyni pani Agnieszka Bąkowska-Krucz. Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe noty na świadectwie ukończenia szkolenia policyjnego otrzymali nagrody. Byli to: Malwina Krzemińska, Agnieszka Mączyńska, Natalia Witkowska, Marcin Milewski i Kamil Wnuk.

Po uroczystych podziękowaniach uroczystość zakończyła defilada klas policyjnych, którą poprowadził kadet Marcin Milewski -dowódca uroczystości.
Po defiladzie dyrektor szkoły  zaprosił  gości, młodzież i rodziców na boisko szkolne do obejrzenia pokazu przygotowanego przez Komendę Powiatową Policji w Płońsku i wystawy na Sali gimnastycznej poświęconej pomordowanym w Miednoje. Następnie w imieniu wychowawczyni klasy III LO pani Agnieszki Bąkowskiej-Krucz, młodzieży i rodziców uczniów klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wojskowy poczęstunek w świetlicy szkolnej-tradycyjną grochówkę przygotowaną przez rodziców klasy III LO- panią  Stanisławę Kołodziejską, panią Katarzynę Krzemińską, panią Ilonę Wnuk i panią Katarzynę Witkowską.

Więcej zdjęć w zakładce  Galeria

Dzień Nauczyciela

21 października 2015r. w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi celebrowano Dzień Nauczyciela.
Z tej okazji uczniowie klas III LO i IV TA
oraz III TA pod  opieką p. Magdaleny Gmurczyk – Okrasy, przygotowali skecz parodiujący szarą szkolną rzeczywistość. Scenariusz kabaretu w krzywym zwierciadle ukazał trud nauki młodzieży oraz heroiczną walkę kadry nauczycielskiej polegającą na zainteresowaniu przedmiotem.
Część artystyczna została okraszona występem wokalnym Klaudii
Horo, Angeliki Chludzińskiej-z klasy I Technikum oraz Łukasza Piekuta z klasy II TA. Ta uroczystość to doskonałą chwila na podziękowanie za pracę  pedagogiczną nauczycieli i pracę administracji i obsługi szkoły.
Dyrektor oprócz wręczenia aktu nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela kontraktowego p. Tomaszowi Fonderskiemu, wręczył nagrody tym pracownikom, których praca zasługuje na uznanie i wyróżnienie.
Wśród nagrodzonych znaleźli się: p. Eleonora Krysiak, p. Anna Nowakowska, p. Dorota Kłoszewska, p. Dariusz Zdunowski, p. Piotr Jaszczur, p. Grzegorz Osiński, p. Maria Orzechowska, p. Halina Piekalska.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Wycieczka do Kutna

Dnia 23 października 2015 roku uczniowie klasy III TA pod opieką p. Doroty Kłoszewskiej i p. Jarosława Różańskiego zwiedzili firmę Kongskilde w Kutnie. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z działalnością firmy, której celem jest opracowywanie kompleksowych rozwiązań dla rozwoju rolnictwa i przemysłu. Kongskilde specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn do uprawy gleby oraz pielęgnacji roślin. Są wśród nich m.in.: agregaty uprawowe, brony aktywne, siewniki, pielniki, zbieracze kamieni. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość wykonania próby kręconej siewnika.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

"Szkoła dla rodziców i wychowawców"

Rusza kolejna edycja "Szkoły dla rodziców i wychowawców".
Zapraszamy chętnych.
Szczegóły na stronie internetowej
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płońsku.

Rozgrywki towarzyskie - mecz piłki nożnej

Dnia 3.11.2015 drużyny: Tomasza Fonderskiego ( Michał Ślaz , Sebastian Pielaciński, Michał Markuszewski, Damian Wronowski, Gabriel Piekut, Piotr Murawski, Jacek Okrasa)
I drużyna Konrada Ambroziaka (Michał Gral, Damian Filipiak, Bartosz Więckowski, Marcin Milewski, Jarosław Witkowski,  Łukasz Piekut, Rafała Safaryn)
spotkały się na orliku w Czerwińsku w celu rozegrania meczu piłki nożnej w formie rozgrywki towarzyskiej.  Spotkanie odbyło się w wymiarze dwóch połów po 25 min. Jak to zwykle w sporcie bywa, pomimo luźnej formuły gry, nikt nie odstawiał nogi, a cały mecz przebiegał na wysokim poziomie.
Pierwszą połowę zdominowali zawodnicy drużyny Konrada z kapitanem na czele. Nie dawali nawet chwili wytchnienia obrońcom drużyny przeciwnej.  Ich przewaga była widoczna szczególnie na środku pola, skąd rozgrywali piłkę skutecznie przedostając się na pole karne przeciwnika. Wiele sytuacji strzeleckich dało zaliczkę na 3:0 w pierwszej połowie.
W drugiej połowie walka stała się bardziej wyrównana. Drużyna Tomasza Fonderskiego  wykazała dużo ambicji i woli walki nie zważając na niekorzystny wynik.  Kolejne akcje budowane z kontrataku zbliżały wynik do remisu.  Ambitne i wyczerpujące akcje zawodników Tomasza Fonderskiego powodowały również błędy, które bezlitośnie wykorzystywali zawodnicy drużyny przeciwnej co chwilę  uciekając z wynikiem.


Walka do końca była zacięta i do ostatniej sekundy meczu nie przesądzona, o czym może świadczyć końcowy,  wykorzystany strzał z kilku metrów obroniony przez Rafała Safaryna , który zresztą przez cały mecz cieszył oko paradami bramkarskimi. Końcowy wynik ukształtował się tym samym jedno -bramkową  przewagą drużyny Konrada 6:5.
Na wyróżnienie z pewnością zasługuję Kapitan wygranej drużyny, który mądrze rozgrywał piłkę, a także zachwycał umiejętnościami technicznymi. Pisząc o wygranych poza wspomnianym bramkarzem należy wspomnieć o Michale Gralu,  jako tym,  który pokonał chyba najwięcej kilometrów na boisku, jednocześnie cały czas utrzymując wysoki poziom rozegrania i dokładności w podaniach.  Oczywiście za wynik odpowiedzialna jest całą drużyna, dlatego należy wspomnieć że wszyscy robili dużo zamieszania na boisku wielokrotnie przerywając kontrataki przeciwników, a także bardzo dobrze korzystając ze swojej fizycznej mocy.
Pomimo przegranej również tu znajdziemy osoby które warto wyróżnić. Dobrą techniką i panowaniem nad piłką wykazywał się Sebastian Pielaciński,  wykazując dużo zrozumienia z Panem Tomkiem na boisku  pomimo braku ogrania. Michał Ślaz, to osoba, która na boisku nigdy nie składa broni, jako jeden z niewielu pomimo budowania formacji obronnej często wspomagał w rozgrywaniu piłki na środku boiska ale meldował się również na polu karnym przeciwnika. Michał Markuszewski, z kolei w drugiej części meczu
odważnie poczynał na pozycji bramkarza, broniąc piłki „nie do obrony”. Wszystkim innym  nie można było odmówić woli walki i poświęcenia.
Serdecznie dziękujemy za dobre widowisko.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

4 listopada 2015 roku odbyły się w ZS im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku wybory do Samorządu Uczniowskiego. W dniu wyborów na uczniów czekał lokal wyborczy z urną oraz komisją wydającą karty do głosowania. Zgodnie z zasadami w dniu wyborów panowała cisza wyborcza. Spośród wielu kandydatów przewodniczącym samorządu uczniowskiego  został Adrian Czarnecki z klasy II LO, zastępcą Alicja Błazińska z klasy II T, skarbnikiem Angelika Chludzińska z klasy I LO a sekretarzem Andżelika Zbońkowska z klasy II LO. Gratulujemy wybranym i życzymy owocnej pracy.
Wiecej zdjęć w zakładce Galeria

Wycieczka przedmiotowa - uprawa pora

6 listopada 2015 r. klasa I TA pod opieką p. Doroty Kłoszewskiej zwiedziła gospodarstwo p. Kilianów w Nowym Przybojewie, w którym wiodącymi roślinami uprawnymi są pory i truskawki. Gospodarstwo jest wyspecjalizowane w produkcji pora na dużą skalę, pownieważ jest to 1 z 4 gospodarstw tego typu na terenie całego kraju.
Galeria

11 listopada Święto Niepodległości

12 listopada w Bazylice ZNMP w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się uroczysta Msza Święta odprawiona z okazji Święta Niepodległości, celebrowana przez księdza proboszcza Łukasza Mastalerza. Uczestniczyli w niej dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy.  Uczniowie z  Zespołu Szkół im. K. Jadwigi w Czerwińsku pełnili wartę honorową przy fladze państwowej.
Galeria

Solidarni z Francją

W poniedziałek 16 listopada 2015r.w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku n/Wisłą odbył się apel poświęcony zamachom terrorystycznym we Francji. Społeczność szkoły uczciła minutą ciszy ofiary terroru, przy wtórze hymnu Francji. Dyrektor Dariusz Umięcki podkreślił współczucie i więź Polaków z Narodem Francuskim. Na znak solidarności przed szkołą, obok flagi polskiej zawisła flaga francuska. Został wystosowany list kondolencyjny do zaprzyjaźnionej szkoły w Pouille, zapewniający o naszej jedności z pogrążonymi w bólu rodzinami ofiar.

 

Kierunki kształcenia dla dorosłych

 

„ Dwa głosy o 11 listopada”

13 listopada 2015 roku uczniowie klasy drugiej liceum ogólnokształcącego i technikum agrobiznesu, pod opieką p.  Eleonory Krysiak  i p. Tomasza Fonderskiego przygotowali przedstawienie z okazji Święta Niepodległości pod hasłem „ Dwa głosy o 11 listopada”.
Oprawę muzyczną zapewniły uczennic
e klasy I technikum Klaudia Horo i II LO Marta Matczenia pod opieką p. Jarosława Marciszewskiego.
Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Hymnu Polski, młodzież biorąca udział w przedstawieniu przeniosła nas w okres III rozbioru
Polski, następnie  poprzez powstania: listopadowe  i styczniowe dotarliśmy do 11 listopada 1918 roku do dnia odzyskania niepodległości.
Drugą część obchodów Święta Niepodległości uświetnili przedstawiciele Warszawskiego Stowarzyszenia - Rodzina Policyjna 1939 r. p. Aleksander Załęski i p. Marek Kowalik
. Przedstawiciele stowarzyszenia ze szczególną troską dbają  o zachowanie w pamięci  
i kultywowanie dziejów Policji Państwowej II RP – a przede wszystkim zaś losów funkcjonariuszy Policji, bestialsko pomordowanych przez NKWD w Kalinine (obecnie Twerze) wiosną 1940 roku i pogrzebanych w dołach śmierci w Miednoje oraz innych dotychczas nieustalonych miejscach, a także o upowszechnianie chlubnych kart z historii Policji Państwowej, ich tragicznych losów i ich rodzin w dziełach literackich, filmowych, teatralnych, plastycznych, publicystyce i innych.
Aleksander Załęski przedstawił wystawę, swojego autorstwa, jest ona dokumentem fotograficznym zbrodni dokonanych na Polakach wiosną 1940 roku.
Eksponowane zdjęcia zostały zrobione podczas ekshumacji w 1991 r. i w 1995 r. w Miednoje. Pokazują szczątki pomordowanych przemieszane z mundurami i gliną, warunki w jakich pracowali eksperci, przedstawiają ludzi pracujących przy ekshumacjach.
Autor zdjęć Pan Aleksander Załęski jest emerytowanym ekspertem Centralnego Laboratorium Kryminalistyki Komendy Głównej Policji. Osobiście związany ze zbrodnią katyńską poprzez kuzyna księcia Konstantego Druckiego-Lubeckiego, który w 1939 r. dowodził Wileńską Brygad
ą Kawalerii. Ranny, został wzięty przez Rosjan do niewoli. Wywieziony przez NKWD do Kijowa. Jego nazwisko znajduje się na liście ukraińskiej.
Wystawa była dostępna dla zainteresowanych w budynku szkoły.

Galeria

Wyjazd do teatru

18 listopada grupa uczniów z klasy I LO, II LO, III LO, II T I IV T uczestniczyli w wycieczce do Warszawy do teatru „Buffo”.
Celem wyjazdu było zapoznanie  uczniów z teatralną adaptacją dramatu W. Szekspira „ Romeo i Julia”
. Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącej się wielkiej miłości.
To dramat pokoleń rodziców i dzieci, którzy nie umieją ze sobą rozmawiać, słuchać się i szanować swoich  potrzeb.
Młodzieńcza bezkompromisowa miłość napotyka bezwzględność komercyjnego świata rodziców, pochłoniętych swoimi sprawami. Oryginalna muzyka Janusza  Stokłosy, polski tekst zainspirowany dramatem Szekspira "Romeo i Julia", reżyseria i choreografia Janusza Józefowicza, scenografia Andrzeja Worona.

Galeria

"Pierwsze koty za płoty"

18.11.2015 roku uczniowie klas drugich pod czujnym okiem p. Eleonory Krysiak i p. Tomasza Fonderskiego zorganizowali otrzęsiny dla klas pierwszych. poczynania młodszych kolegów i kolezanek oceniło srogie jury, w skład którego weszli: p. Dariusz Zdunowski, p.Tomasz Fonderski, Karolina Wronka, Marta Piekut, Adrian Czarnecki. Na początku każda klasa miała za zadanie narysować portret swojego wychowawcy. Widownię bardzo ucieszyła inwencja twórcza naszych uczniów. Inne konkurtencje to: zabawa z krzesełkami, wyławianie winogron z bitej śmietany. Wszyscy dobrze sie bawili, było dużo śmiechu i zabawy. Rywalizację wygrała klasa I TA, która otrzymała nagrodę w postaci "wycieczki". Każda z klas otrzymała pamiątkowy dyplom.
Galeria

Wycieczka I LO i II LO

W poniedziałek, 23 listopada uczniowie kl. I i II liceum wraz z opiekunami p. Anną Nowakowską, p. Piotrem Jaszczurem, p. Grzegorzem Osińskim w ramach zajęć policyjnych zwiedzili historyczny obiekt Twierdzy Modlin i prywatne Muzeum Ziemi Zakroczymskiej. Przewodnikiem grupy był pan Maciej Kostrzewski, który od ubiegłego roku szkolnego wpisuje się w poczet przyjaciół Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi.
 O godzinie 9:00 rozpoczęło sie zwiedzanie Twierdzy Modlin, która jest jedną z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce. Położona u zbiegu Wisły, Narwi i Wkry stanowi unikatowy zabytek fortyfikacyjny na skalę europejską. Uczestnicy wycieczki zobaczyli Bramę Gen. J. Dąbrowskiego, Klub Garnizonowy, Wieżę wodną, a z Wieży Tatarskiej podziwiali przepiękną panoramę Modlina. Nie zabrakło spotkań z "Baśką Murmańską" - posagami białej niedźwiedzicy przygarniętej w północnej Rosji, a następnie przyjętej na stan do baonu murmańczyków pod dowódźtwem płk. Juliana Skokowskiego. Zwieńczeniem spaceru po Twierdzy Modlin było zejście do podziemnych korytarzy w Forcie nr 1 w Zakroczymiu.
 Następnie grupa przejechała do prywatnego (tworzonego od 30 lat) Muzeum Ziemi Zakroczymskiej, stanowiącego własność p. Macieja Kostrzewskiego, pasjonata lokalnej historii, członka grupy rekonstrukcyjnej, przewodnika po Twierdzy Modlin i Zakroczymia. Tam uczniowie zobaczyli kuchnie polowe, armaty i mnóstwo eksponatów związanych z historią wojska.
Galeria

Gwiazdka PCK

22 listopada 2015 r. (niedziela) Szkolny Klub Wolontariuszy rokiem ubiegłym zaangażował się w szlachetną idee pod nazwą „ Gwiazda PCK”. Datki od szlachetnych mieszkańców powiatu płońskiego nasi wolontariusze zbierali na targowisku. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących rodzin dla zbliżające Święta Bożego Narodzenia. Niech mottem będą następujące sentencje:

„Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu.” [Mikołaj Gogol]


„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”. [Anthony de Mello]


  

Wszystkim dobroczyńcom i osobom zaangażowanym w akcje PCK
DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW

Galeria

"Operacyjne aspekty współczesnego terroryzmu"

2.12.2015r w Zespole Szkół w Czerwińsku odbył się wykład prowadzony przez gen. Marka Dukaczewskiego na temat zagrożeń terroryzmem i działalności służb specjalnych. Przedstawione zostały tradycyjne aspekty wspólczesnego terroryzmu.
Współczesny terroryzm stwarza narastające zagrożenia w różnych rejonach świata. Stawia również nowe wyzwania przed służbami specjalnymi państw walczących z terroryzmem to przede wszystkim walka, którą prowadzą wywiady i siły specjalne. Organizacje terrorystyczne zorientowały się, że jeśli chcą być skuteczne muszą przejść na metody działania służb specjalnych, a więc wywiadu i kontrwywiadu. Obejmuje to takie przedsięwzięcia jak: nabór do organizacji terrorystycznej, bezpieczeństwo wewnętrzne, szkolenie, przygotowanie ataków terrorystycznych, analiza przeprowadzanych ataków, tworzenie bezpiecznych kanałów łączności oraz "uśpionych" komórek terrorystycznych.

Niepokojąca jest narastająca liczba samobójczych ataków terrorystycznych, do przeprowadzenia których angażuje się zarówno mężczyzn jak i kobiety. Wykrycie przygotowań do takiego ataku jest bardzo trudne. Trudno jest również wykryć w tłumie ludzi terrorystę samobójcę, szczególnie w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu.
Nowym zjaw
iskiem jest fenomen przechodzenia na islam ludzi młodych, ukształtowanych i wyedukowanych w krajach zachodnich. Stają się oni bojownikami islamu. Jak ich odróżnić? Wyglądają tak jak my, mówią tym samym językim, mają paszporty europejskie, amerykańskie czy australijskie, mają mentalność ludzi wychowanych w kulturze zachodniej. A więc nowe wyzwanie dla służb specjalnych.
Sprawą kluczową staje się współpraca służb wywiadowczych i wymiana informacji oparte na pełnym zaufaniu i przekonaniu, że żadne z wymienianych informacji nie przenikną do oganizacji terrorystycznych, że nikt, w żadnych okolicznościach nie ujawni nazwisk żołnierzy i funkcjonariuszy służb, źródeł wywiadu i kontrwywiadu oraz metod działania. To jest kwestia bezpieczeństwa narodowego.

"Sukces ma na imię Sylwia"

"Ludzie są jak kwiaty,
żyją po to aby rozkwitać"

 W przepięknej scenerii oranżerii w Opinogórze 19 listopada odbyła się podniosła uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce za rok szkolny 2014/2015.
 Swoje zasłużone nagrody odebrały w towarzystwie Rodziców Sylwia Fotek z kl. IV TA i Sylwia Perzanowska z klasy II LO.
  Dyplomy i gratulacje Laureatki stypendiów i ich Rodzice odebrali od Mazowieckiego Kuratora Oświaty p. Doroty Sokołowskiej, Dyrektora Delegatury MKO w Ciechanowie p. Agaty Pawłowskiej oraz Wicestarosty Powiatu Płońskiego p. Anny Dumińskiej-Kierskiej.
 W długiej i bardzo ciepłej rozmowie Nasze Prymuski zdradziły Pani Kurator swoje plany na przyszłość.
 Niech ten sukces otworzy Naszym Sylwiom perspektywy na przyszłość! Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni! A całej społeczności szkolnej dedykujemy słowa dawnego właściciela Opinogóry - poety Zygmunta Krasińskiego:

"Młodość mistrzu jest
rzeźbiarką, co wykuwa żywot
cały - cios jej dłuta
wiecznotrwały"

Galeria

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego