2015/2016 II semestr cz1 - strona_zs_czerwinsk

Idź do spisu treści

Menu główne

2015/2016 II semestr cz1

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wspólnie przeciw białaczce

5 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą ( w naszej szkole) odbyła się wzorem roku ubiegłego akcja Fundacji DKMS POLSKA rejestracja potencjalnych dawców szpiku.
W tym roku u naszych wolontariuszy zarejestrowało się 17 potencjalnych dawców, gł
ównie z Naszej Szkoły dla dorosłych

Galeria

Dziękujemy wszystkim osobom zarejestrowanym oraz życzymy dużo sukcesów.
SKW w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi


Czas Wigilii

Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Stół wigilijny, szopka i kolędy gromadzą razem każdą rodzinę, bliskich, przyjaciół.
Czas świąt, to szczególna okazja do otwarcia przed sobą serc, podzielenia się opłatkiem, złożenia życzeń.
Ostatniego dnia nauki przed świętami 22 grudnia 2015r. także nasza społeczność szkolna miała swoją Wigilię. 
Część artystyczną przygotowali artyści ze szkolnego koła teatralnego
pod opieką p. Anny Nowakowskiej oraz współpracy ks. Jacka Wilczyńskiego, którzy wprowadzili gości w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. W Jasełkach udział wzięli również nauczyciele: dyr. Dariusz Umięcki, p. Wioleta Woźniak, p. Tomasz Fonderski. Jak co roku nasi uczniowie zachwycili widownię pięknym wykonaniem kolęd. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klasy I LO (Natalia Pierścieniak, Andżelika Chludzińska, Oliwia Kużel, Ania Gutkowska, Patrycja Włodarska), z klasy I T (Klaudia Horo i Ewelina Krakowiak), z klasy II T (Łukasz Piekut, Gabryśl Piekut, Jarek Popławski), klasa II LO (Marta Hoła, Kamila Pawlak, Andżelika Zbońkowska), klasa III T (Ewa Affek), III LO (Kamil Wnuk, Małgosia Czytrzyńska, Karolina Wronka). Oprawą dźwiękową zajęli się - Jarek Witkowski i Krzysiek Waniek z kl III T.

W uroczystości wzięli udział goście: p. Maria Durda była dyrektor szkoły, Wójt Gminy p. Marcin Gortat, wiceprzewodniczący Rady Gminy p. Dariusz Szurmak, pracownik Urzędu Gminy p. Kamil Rosa nasz absolwent, przedstawiciele Vistula BS p. prezes Jolanta Łukasiak  Malicka, p. dyrektor Ewa Staniszewska, ks. Proboszcz parafii ZNMP w Czerwińsku Łukasz Mastalerz,  ks Hubert Komorowski, przewodnicząca Rady Rodziców p. Marzena Felczak, p. Elżbieta Piętka mama naszej zmarłej koleżanki.
Część oficjalną spotkania zakończyły życzenia, które popłynęły z ust dyrektora
Dariusza Umięckiego, przybyłych gości i samorządu uczniowskiego. Na świetlicy szkolnej w świątecznej scenerii i przy wtórze kolęd wszyscy podzielili się opłatkiem. Po biesiadzie dla ducha nadszedł czas na ucztę dla ciała. Uczniowie najstarszych klas w szkole przygotowali poczęstunek dla wszystkich koleżanek i kolegów.
Nauczyciele, pracownicy i zaproszeni goście zgromadzili się przy stole zastawionym potrawami wigilijnymi życząc sobie nawzajem Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku i równie udanych spotkań przy świątecznym stole.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Uczniowie klas policyjnych na pierwszym Turnieju o Puchar Starosty Płońskiego
i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku

Gospodarzami imprezy był Zespół Szkół nr 1 w Płońsku, a w zawodach wzięli udział uczniowie z ZS  im. S. Staszica i ZS im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku. Każda klasa o profilu policyjnym wystawiła trzyosobową reprezentację. Warunkiem przyjęcia drużyny było posiadanie przynajmniej jednej dziewczyny w składzie.
Turniej podzielono na trzy konkurencje: testu wiedzy w zakresie tematyki policyjnej, sprawdzianu sprawności fizycznej (zbliżonego do tego, na którym zdają egzamin kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w policji) oraz testu umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Najlepszą grupą okazała się klasa druga z ZS nr 1 w Płońsku i to im przypadła wygrana dla szkoły, która przez najbliższy rok będzie właścicielem pucharu. W myśl zasady Turnieju jest to puchar przechodni i tylko wygrana przez kolejne trzy lata daje puchar na własność zwycięskiej szkoły.
Jest to formuła, która daje nadzieję dla czerwińskiej szkoły, ponieważ bardzo dobre wyniki naszych drużyn i indywidualne wyniki uczniów nasuwają tylko jedną myśl
: za rok puchar trafi do naszej szkoły.


Aby potwierdzić ten optymizm, kilka faktów:
1. Druga klasa w składzie Kamila Pawlak, Michał Gral i Rafał Safaryn zajęli na turnieju drugie miejsce, a w ponad 250 punktowej skali tylko jeden punkt zadecydował o przegranej.
2. Najlepszym uczestnikiem turnieju została nasza uczennica Oliwia Kużel – pierwszoklasistka, która uzyskała najwięcej punktów, a jej drużyna w składzie Angelika Chludzińska i Natalia Pierścieniak ukończyły zmagania na czwartym miejscu.
3. Również trzecie miejsce wśród drużyn przypadło naszym uczniom :
Malwinie Krzemińskiej, Bartoszowi Więckowskiemu i Tomaszowi Kołodziejskiemu z klasy trzeciej LO
4. Nasi panowie byli najszypsi na torze sprawności. Najlepszy wynik przypadł Bartkowi Więckowskiem z klasy trzeciej, tuż za nim był Rafał Safaryn a następnie Michał Gral z klasy drugiej i tylko jeden uczeń z płońskiej szkoły przedzielił naszych przedstawicieli na miejscu czwartym, bo piąte miejsce przypadło Tomkowi Kołodziejskiemu z klasy trzeciej.
5. Wysoka sprawność to również domena naszych dziewcząt: drugie miejsce Kamili Pawlak, trzecie Oliwi Kużel, czwarte Angeliki Chludzińskiej, piąte Natali Pierścieniak i szóste Malwiny Krzemińskiej.

Podsumowując  był to bardzo dobry występ naszych uczniów, z których  jesteśmy dumni, a także pełeni nadziei na wygraną w przyszłym roku.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Wycieczki przedmiotowe

Dnia 8 stycznia 2016r. czniowie klasy I TA zapoznali się z różnymi technikami przechowywania ziemniaków na przykładzie gospodarstwa p. Michała Konopki oraz p. Krzysztofa Jamki w Gawarcu Górnym. Gospodarze pokazali młodzieży nowoczesny park maszynowy, jaki jest niezbędny do produkcji ziemniaków, a także przedstawili całokształt technologii produkcji od podkiełkowania bulw, poprzez wysadzenie, pielęgnację, zbiór, aż po systemy przechowywania.

Dnia 16 stycznia 2016r.uczniowie klasy I TA i II TA pod opieką p. Doroty Kłoszewskiej i p.Agnieszki Lenczewskiej zwiedzili Targi Sadowniczo- Warzywnicze w Nadarzynie. Uczniowie uczestniczyli w licznych konferencjach sadowniczych, a także zwiedzili stoiska producentów.
Więcej zdjęć w Galerii

Targi POLAGRA-PREMIERY

W dniu 22 stycznia 2016 roku klasy techniczne pod opieką p. E. Krysiak i p. D. Kłoszewskiej zwiedziły kolejną edycję Międzynarodowych Tarów Rolniczych Polagra Premiery 2016. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowościami proponowanymi przez firmy produkujące zarówno maszyny jak i środki produkcji niezbędne do uprawy roślin. Warto jest odwiedzać takie targi, ponieważ cała branża skupiona jest w jednym miejscu. To impreza porównywalna z wydarzeniami zagranicznymi jak targi w Hanowerze.Targi POLAGRA-PREMIERY to jedno z największych wydarzeń w branży rolniczej.
Więcej zdjęć w Galerii

Wizyta maturzystów w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie

27 stycznia klasa IV Technikum i III LO o profilu policyjnym pod opieką wychowawczyń : p. M. Gmurczyk Okrasy, A. Bąkowskiej Krucz oraz Iwony Umięckiej  odwiedzili siedzibę  Uczelni Techniczno Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.
Maturzyści zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną tej placówki a także wysłuchali dwóch wykładów. Pierwszy pt. „Bądź bezpieczny w szkole” przybliżył młodzieży  problem ataków terrorystycznych i masowych zabójstw w różnych miejscach publicznych. Drugi  odczyt natomiast  zawierał cenne wskazówki dotyczące zakresu
„Jak mówić, żeby cię słuchano”.
Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie sali do badań daktyloskopijnych, gdzie  można było zapoznać się z historią tej dziedziny nauki oraz dowiedzieć się o najnowszych metodach zabezpieczania odcisków palców.


Więcej zdjęć w zakładce Galeria

SZKOŁY MISTRZÓW – Ranking Egzaminów Zawodowych 2016
Dane z miesięcznika edukacyjnego Nr1 – styczeń/luty 2016 „PERSPEKTYWY”Studniówka

6 lutego 2016 roku 49 maturzystów  z dwóch klas IV Technikum i III LO o profilu policyjnym  taktem poloneza  rozpoczęli bal studniówkowy, który odbył się w sali weselnej  „Siódme Niebo”. Oficjalnego otwarcia tradycyjnie dokonał dyrektor ZS w Czerwińsku nad Wisłą p. Dariusz Umięcki, który nie szczędził miłych i krzepiących serca słów pod adresem maturzystów. Bukiety najpiękniejszych życzeń uczniowie otrzymali od przybyłych gości: radnej  powiatu płońskiego p. Marii Chybały , wójta gminy Czerwińsk nad Wisłą p. Marcina Gortata, proboszcza parafii ZNMP w Czerwińsku ks. Łukasza Mastalerza,  Prezes  Vistula Banku p. Jolanty Łukasiak Malickiej, dyrektor Vistula Banku p. Ewy Staniszewkiej, przewodniczącej Rady Rodziców p. Marzeny Felczak.  Część oficjalna balu przepełniona była serdecznościami, wspomnieniami i wzruszeniami, zwłaszcza kiedy maturzyści składali podziękowania dyrektorowi za stworzenie dogodnych warunków do nauki oraz wychowawczyniom: p. Agnieszce Bąkowskiej- Krucz i p. Magdalenie Gmurczyk Okrasie oraz Bogumile Wolskiej- Grudnej, która w zastępstwie opiekowała się klasą IV Technikum. Młodzież  nie zapomniała o podziękowaniach dla p. Tomasza Fonderskiego, który  przygotował układ choreograficzny poloneza. Bal do białego rana uświetnił swą muzyką dj Figur.


Relacja
http://www.plonszczak.pl/index.php...
Galeria
http://www.plonszczak.pl/…/Studniowka%20-%20ZS%2…/index.html

Mazurskie Agro Show w Ostródzie

13 lutego 2016r.  słuchacze kursu technik rolnik pod opieką p. Doroty Kłoszewskiej i p. Alfreda Tetkowskiego, uczestniczyli Mazurskim Agro Show w Ostródzie. Jest to profesjonalna wystawa branżowa w północno-wschodniej Polsce. W trakcie trwania wystawy słuchacze mieli doskonałą okazję do pogłębienia swojej wiedzy poprzez uczestnictwo w specjalnie przygotowanych seminariach, a także pokazach ras zwierząt.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria


Targi "Ferma"

19 lutego 2016r. młodzież klasy I i  II TA pod opieką P. Doroty Kłoszewskiej i p. Eleonory Krysiak uczestniczyła w targach „Ferma” w Łodzi. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze specjalistycznymi technologiami hodowli i chowu zwierząt gospodarskich. Duże wrażenie na młodzieży zrobiły ekspozycje maszyn i nowoczesne wyposażenie budynków inwentarskich. Uczniowie mogli także skorzystać z prelekcji dotyczącej produkcji mleka, żywca i drobiu.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria

szkolenie: „Finansowanie Działalności Gospodarstw Rolnych"

22 lutego 2016r. odbyło się spotkanie szkoleniowo-informacyjne zorganizowane przez p. Dorotę Kłoszewską we współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Oddział w Poświętnem. Tematem szkolenia było „Finansowanie Działalności Gospodarstw Rolnych – Instrumenty Wsparcia z Funduszy Unijnych”
Poruszane tematy to:
- modernizacja gospodarstw, aktualne informacje dotyczące warunków uzyskania pomocy
- premia na rozpoczęcie działalności rolniczej – w jaki sposób uzyskać premię dla młodego rolnika.  
W szkoleniu uczestniczyło 56 osób, uczniowie Technikum Agrobiznesu i okoliczni rolnicy.
Szkolenie poprowadziła p. Małgorzata Niemirska

Więcej zdjęć w zakładce Galeria


„ PRL w komiksie. Komiks w PRL"

    Arcyciekawą wystawę pod tym tytułem pochodzącą ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie mogli obejrzeć w ostatnim przed feriami tygodniu nauki uczniowie Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą.
    W krzywym zwierciadle tworzonego w czasie PRL-u komiksu pokazano wszystkie przestrzenie ówczesnej rzeczywistości: życie codzienne, reklamę, modę, media, kreowanych przez władzę bohaterów, obywatelskie postawy. Nie mogło również zabraknąć opowieści o przyjaźni ze Związkiem Radzieckim, o wyższości komunizmu nad „zgniłym światem zachodnich demokracji” no i oczywiście o płynącym stamtąd zagrożeniu dla broniących pokoju krajów socjalistycznych.
    W tej lekkiej formie uczniowie pod kierunkiem dyrektora i nauczyciela historii Dariusza Umięckiego mogli poznać prawdę o niełatwych czasach słusznie minionej epoki.

DEBATA

18 lutego 2016 roku na zaproszenie komendanta Powiatowego Policji w Płońsku, Wójtów Gmin: Naruszewo Pani Beaty Pierścińskiej i Czerwińsk nad Wisłą Pana Marcina Gortata uczniowie klas I i II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą pod opieką Pani Bogumiły Przybysiak i Tomasza Fonderskiego  wzięli  udział w debacie dotyczącej bezpieczeństwa na terenie gminy Czerwińsk i Naruszewo która, odbyła się w Gminnym Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły.
    Duże wrażenie na wszystkich: gospodarzach, gościach, uczestnikach debaty zrobiły: mundury grupy rekonstrukcyjnej, pokaz musztry, zdyscyplinowanie i kulturalne zachowanie Naszej Młodzieży. Szczególne zainteresowanie wzbudziły mundury historyczne Policji Państwowej z okresu międzywojennego, które zaprezentowały uczennice klasy II Liceum Ogólnokształcącego: Justyna Szymańska i Sylwia Perzanowska.
Moderatorem debaty był wykładowca w klasach policyjnych
Pan podinspektor Piotr Dąmbrowski.
    Głos w dyskusji zabrał również Pan Dyrektor Dariusz Umięcki, które w towarzystwie uczennic z grupy rekonstrukcyjnej podziękował Komendzie powiatowej Policji w Płońsku i jej funkcjonariuszom Panom: podinspektorowi Piotrowi Dąmbrowskiemu , Grzegorzowi Osińskiemu oraz panu aspirantowi Piotrowi Jaszczurowi za 4-letni trud w stworzeniu i prowadzeniu klas policyjnych.
    Są one nie tylko kuźnią nowych funkcjonariuszy i żołnierzy, ale stanowią również doskonałą szkołę w której młodzież zdobywa świadomość i umiejętności: prawne, samoobrony, pierwszej pomocy.
    W ten sposób klasy mundurowe są najlepszą inwestycją w nasze wspólne bezpieczeństwo, bo takie będą Rzeczypospolite ( nasze bezpieczeństwo ) jakie jej młodzieży chowanie.
Więcej zdjęć w galerii.

Pożegnanie Nieznanego Żołnierza

„Bracie daleki, nieznany żołnierzu,
niechaj spokojnie śpi Twe serce ofiarne
słuchaj: Wolności dzwon Polsce uderza,
a Twoje życie nie poszło na marne”

Pożegnanie Nieznanego Żołnierza


    20 lutego 2016 roku 20 kadetów klas: I i II LO o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą, pod opieką wychowawczyni klasy I LO Pani Anny Nowakowskiej i dyrektora Szkoły Pana Dariusza Umięckiego na  zaproszenie władz Miasta i Gminy Zakroczym wzięło udział w uroczystościach pogrzebowych Nieznanego Żołnierza Polskiego, poległego w obronie Zakroczymia i Twierdzy Modlin we wrześniu 1939 roku. Jego doczesne szczątki znaleziono w sierpniu 2015 roku w Gałachach.
    Uroczystość miała wojskową oprawę, którą zapewnił 2 Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu.
    Nasz poczet sztandarowy i pododdział kadetów pod dowództwem ucznia klasy III LO Marcina Milewskiego został włączony do asysty wojskowej uroczystości.
    Kadeci wspólnie z żołnierzami 2 Mazowieckiego Pułku Saperów i  grupą rekonstrukcyjną pod kierunkiem Pana Macieja Kostrzewskiego zaciągnęli wartę honorową przed trumną Nieznanego Żołnierza w kościele parafialnym, przemaszerowali ulicami miasta, a następnie stanęli razem z kompanią honorową  na cmentarzu parafialnym, by uczestniczyć w złożeniu do bratniej mogiły żołnierzy kampani wrześniowej 1939r. trumny z prochami Nieznanego Żołnierza.
    Uroczystościom nadano wysoką rangę, podkreśloną przez udział w niej: Pana Senatora Jana Żaryna, przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej, Urzędu ds. Kombatantów, Wojewody Mazowieckiego i Marszałka Województwa Mazowieckiego.
    Piękne mundury, postawa, doskonała musztra naszej młodzieży budziły żywe zainteresowanie uczestników uroczystości, która dla naszych kadetów była piękną lekcją patriotyzmu i ceremoniału wojskowego.
-  Więcej zdjęć w galerii i na facebooku
-  Patrz tez strona internetowa TVP-3  Kurier Mazowiecki 20.02.2016r.

Walentynki 2016 w Czerwińsku


W dniu 24 lutego 2016 roku w Zespole Szkół  im. Królowej Jadwigi odbył się apel poświęcony  niezwykłemu i magicznemu dniu jakim są WALENTYNKI.
Uroczystość przygotował samorząd uczniowski pod opieką p.Agnieszki Bąkowskiej-Krucz i p. Magdaleny Gmurczyk
Okrasy.
W  inscenizacji pt: „Miłość nie jedno ma imię” wzięli udział: Oliwia Kużel, Natalia Pierścieniak, Agata Swiętochowska, Ewelina Krakowiak, Angelika Zbońkowska, Kamila Pawlak,  Konrad Ambroziak, Bartłomiej Krakowiak, Jacek Okrasa.
Oprawę muzyczną przygotowali Klaudia Horo, Łukasz Piekut, Angelika Chludzińska, Jarosław Witkowski. Dekorację przygotowały: Angelika Zbońkowska, Kamila Pawlak, Klaudia Horo i Daria Kania.
Podczas uroczystości zostały rozdane kartki walentynkowe, przewodniczący samorządu Uczniowskiego Adrian Czarnecki złożył Nauczycielom, p. Dyrektorowi, Pracownikom Szkoły i oczywiście Uczniom życzenia z okazji dnia Zakochanych, życzenia złożył również całej społeczności szkolnej dyrektor szkoły p. Dariusz Umięcki dedykując piosenkę „ miłość to nie pluszowy miś” polskiej grupy muzycznej, wykonującej muzykę rockową HappySad.
Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie oprawy walentynkowego święta bardzo dziękujemy za możliwość chwilowego oderwania się od rzeczywistości :)
Więcej zdjęć w zakładce galeria

II SZKOLNY TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

Zainteresowanie tenisem stołowym w naszej szkole jest duże, dlatego nie kryłem zaskoczenia, iż do przeprowadzenia zawodów szkolnych należało przeprowadzić eliminacje klasowe – mówi Pan Tomasz Fonderski, nauczyciel wychowania fizycznego i zarazem organizator turnieju. Do turnieju głównego kwalifikowało się 16 chłopców i 12 dziewcząt. Turniej rozgrywany był systemem w którym dopiero druga porażka uczestnika eliminowała z rozgrywek. Wśród dziewcząt rywalizacja przebiegała spokojnie, jednak nie bez emocji.  Zdecydowanie jednak swoją wyższość  pokazały uczennice klasy trzeciej liceum. Dziewczyny z tej klasy zdominowały podium, nie pozostawiając rywalkom żadnych złudzeń.  Wśród dziewcząt wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: NATALIA ALEKSANDROWSKA, KL. III LO
II miejsce: MAŁGORZATA CZYTRZYŃŚKA, KL. III LO
III miejsce: AGNIESZKA MĄCZYŃSKA, KL. III LO

           Warto jednak podkreślić, iż w każdym secie walka była bardzo wyrównana a o wygranej decydowała walka na przewagi.
Wśród chłopców naprawdę zacięte mecze rozpoczęły się od czwartej rundy rozgrywek. Wtedy już, bardzo trudno było wskazywać faworytów bo o wygranej decydowały nie tylko umiejętności, ale i silna psychika.

Wygrane chłopców przedstawiają się następująco:
I miejsce: KAMIL MAŁEK, KL, II LO
II miejsce: MARCIN PARADZIŃSKI, KL. III TA
III miejsce: SEBASTIAN MYŚLIŃSKI, KL II LO

Organizator zawodów p. Tomasz Fonderski komentuje następująco wygrane chłopców: „Kamil Małek w tym roku na zawodach powiatowych zajął wysokie siódme miejsce, dając naszej drużynie podium”.
„Na drugim stopniu podium w szkolnej rywalizacji stanął Marcin Paradziński, który co prawda przegrał finał, ale dał razem ze zwycięzcą wspaniałe widowisko dla całej społeczności szkolnej”.
„Trzecie miejsce przypadło uczniowi drugiej liceum Sebastianowi Myślińskiemu, którego można uznać za objawienie tego sezonu”.  
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, natomiast Panu Tomkowi Fonderskiemu życzymy dalszych sukcesów w pracy oraz wytrwałości w odkrywaniu nowych, sportowych talentów w naszej szkole.
DZIĘKUJEMY ZA EMOCJE

Więcej zdjęć w zakładce galeria

POWIATOWY BIEG KU CZCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W ostatnią niedzielę, tj. 28 lutego 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Czerwińsku wraz z opiekunami p. Tomaszem Fonderskim i p. Dariuszem Zdunowskim stawili się na powiatowym biegu,  aby oddać hołd Żołnierzom Wyklętym. Widowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu Płońskiego, a zaplanowany bieg przyciągnął ponad stu osiemdziesięciu biegaczy. Dla organizacji biegu swój czas i zaangażowanie poświęciło ponad osiemdziesięciu wolontariuszy. W obydwu z tych grup mieliśmy silne reprezentacje naszych uczniów. Do biegu stawiło się ok. 15 uczniów, a w zabezpieczeniu widowiska brało udział ponad 20 uczniów klas mundurowych.

Pomimo, iż organizatorzy debiutowali w organizacji biegu o takiej charakterystyce, to udało się nie tylko przyciągnąć ogromną liczbę uczestników biegu, ale również stworzyć wspaniałe patriotyczne widowisko. Zaangażowanie wszystkich klas mundurowych z powiatu, a także grupy Strzelca, którzy w profesjonalny sposób przedstawili życie obozowe żołnierzy, rozwieszone flagi i opaski na ramionach o barwach biało czerwonych, nadawało piękny historyczny obraz. Wszystko oprawione było muzyką o charakterze patriotycznym, salwami z karabinu i pochodniami na trasie biegu.
 Gośćmi specjalnymi byli oczywiście gospodarze widowiska i organizator widowiska w osobie Pana Starosty Andrzeja Stolpy i Pani Wicestarosty Anny Dumińskiej
Kierskiej.
Więcej zdjęć w zakładce galeria.

Chwała Niezłomnym Bohaterom

   1 marca 2016 r. w dniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych społeczność ZS im. Królowej Jadwigi oddała hołd Żołnierzom Niezłomnym, skazanych przez komunistycznych wrogów na niepamięć.
   Dyrektor ZS p. Dariusz Umięcki przypomniał młodzieży historię antykomunistycznego podziemia i jego bohaterów, którzy wbrew nadziei nie złożyli broni aż do 1963 r. Uwagę słuchaczy zatrzymał na postaciach rotmistrza Witolda Pileckiego - najodważniejszego wśród odważnych i Danuty Siedzikówny ,,Inki”. Historię jej życia i przesłanie jakie ono niesie opowiedziała młodzieży piosenka Kasi Malejonek ,,Jedna chwila”.
   ,,Obejrzyjcie się za siebie, aby móc spojrzeć w przyszłość. Drzewo bez korzeni usycha. Nasze korzenie to nasza historia, bohaterowie i kultura. Możemy być z nich dumni i czerpać wzorce, aby każdego dnia mówić światu słowa Inki ,,Zachowałam się jak trzeba”- apelował p. Dyrektor.
   Następnie przypomniał tragiczną historię oddziału Wiktora Stryjewskiego ,,Cacki”, rozbitego 8 lutego 1949 r. w Starych Gałkach. 5 marca 2016 r. w uroczystościach upamiętniających to wydarzenie weźmie udział pododdział reprezentacyjny klas policyjnych naszej szkoły.
   Dyrektor podziękował młodzieży za to, że potrafią ,,Obejrzeć się za siebie
’’, włączają się w patriotyczne uroczystości. W ciągu ostatnich trzech tygodni nasi uczniowie wzięli udział w pogrzebie Nieznanego Żołnierza w Zakroczymiu i I Powiatowym Biegu Ku Czci Żołnierzy Wyklętych.
   Dyrektor poprosił o wystąpienie wszystkich uczestników tych wydarzeń oraz ich opiekunów: p. T. Fonderskiego i D. Zdunowskiego, którym społeczność szkolna podziękowała rzęsistymi oklaskami.
   Uroczystość zakończyła poprzedzona pięknym przesłaniem modlitwa za zmarłych, poprowadzona przez ks. Jacka Wilczyńskiego.

Targi Edukacyjne w MODR Poświętne

Dnia 03 marca 2016 (czwartek) uczniowie klas maturalnych  III LO i IV TA wraz  opiekunami: p. Magdaleną Gmurczyk Okrasą i p. Stanisławem Kwiatkowskim wzięli udział w Targach Edukacyjnych w MODR Poświętne. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną 27 Uczelni Wyższych. Konsultanci, rozdając ulotki i upominki z logo danej szkoły, udzielali  odpowiedzi na wszelkie pytania maturzystów.
Po zwiedzeniu stoisk młodzież uczestniczyła w warsztatach nt. „ Znaczenie samowiedzy i samoświadomości w wyborze dalszej ścieżki kształcenia i zawodu” prowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno
Pedagogicznej w Płońsku.
Więcej zdjęć w zakładce galeria.

Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Mała Wieś Stare Gałki sobota 5 marca 2016 roku

5 marca 2016 roku kadeci klas: I i II LO o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą pod opieką Dyrektora Szkoły Pana Dariusza Umięckiego i Pani Bogumiły Przybysiak  wzięli udział w uroczystych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Małej Wsi i Starych Gałkach. Uroczystość była zorganizowana w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych” objętych Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 11-ej Mszą Świętą w Kościele Świętego Maksymiliana Kolbego w Małej Wsi. Pluton Reprezentacyjny Klas Policyjnych w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi oraz Grupa Rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Historycznego im. „11 grupy operacyjnej NSZ” z Płocka nadały patriotyczny wymiar uroczystości. Piękne mundury kadetów ZS wzbudzały podziw wśród zaproszonych gości. Dodatkowo, słowa uznania padały pod kątem ucznia klasy III LO Marcina Milewskiego, który pełnił funkcję Dowódcy Uroczystości. Jego postawa, jak i pozostałych naszych uczniów, zasługuje na uznanie i jest godna naśladowania.
Po zakończeniu mszy uczestnicy uroczystości wspólnie odśpiewali „Rotę”, po czym odbył się  koncert patriotycznych pieśni Chóru Gimnazjum z Oddziałem Integracyjnym im. Anny Nakwaskiej z Małej Wsi oraz Kameralnego Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku. Głos zabrali zaproszeni goście. Po zakończeniu odchodów w Kościele nastąpił przejazd pod pomnik w Starych Gałkach. Kadeci ZS mieli możliwość przejazdu do Gałek zabytkowymi samochodami 11 Grupy Operacyjnej NSZ z Płocka. Niezapomniane wrażenia z przejażdżki na długo pozostaną w pamięci kadetów. Pod pomnikiem w Starych Gałkach złożono kwiaty i zabrał głos Marceli Szkopek, który był inicjatorem jego powstania. Dalsza część uroczystości odbyła się w remizie strażackiej OSP w Starych Gałkach. Tam na zmarzniętych gości czekał ciepły poczęstunek.
Więcej zdjęć w zakładce  galeria.

Nagranie z uroczystości w serwisie  Youtube.

Akademia Uprawy Truskawek

6 marca 2016 r. (niedziela)  uczniowie technikum agrobiznesu oraz słuchacze kursu technik rolnik wraz z opiekunami p. Dorotą Kłoszewską oraz p. Alfredem Tetkowskim  wzięli udział w konferencji pt. „Akademia uprawy truskawek”, która zorganizowana była przez czasopismo „JAGODNIK”. Szkolenie odbyło się w domu weselnym „ Siódme niebo”. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Swoje artykuły przedstawiło wiele firm związanych z uprawą truskawek.
Więcej zdjęć w zakładce galeria.

VII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych

9 marca 2016 roku uczniowie klas policyjnych I i III LO: Natalia Pierścieniak, Oliwia Kużel, Malwina Krzemińska i Tomasz Kołodziejski uczestniczyli w VIII Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Przed rozpoczęciem zmagań kadeci, wraz z opiekunem Bogumiłą Przybysiak, mieli możliwość zwiedzania ośrodka. Ku zdumieniu wszystkich zajmuje on powierzchnię ok. 70 ha. Później, dzięki uprzejmości jednego z pracowników obiektu, uczniowie weszli do Izby Pamięci Centrum szkolenia Policji w Legionowie. Piękne zdjęcia w gablotach, eksponaty, mundury przeniosły kadetów w odległe czasy policji, mianowicie lata 80 i 90 ubiegłego wieku.
Następnie przyszedł czas na rozpoczęcie turnieju. Do testu wiedzy przystąpiło ponad 60 drużyn. Pomimo ogromnego stresu humory nie opuszczały naszych reprezentantów. Wsparcia duchowego kadetom udzielił aspirant Piotr Jaszczur, który w tym czasie odbywał w centrum szkolenie.
Wierzymy, ze wysoki poziom wiedzy uczniów zaowocuje przejściem do kolejnego etapu turnieju. Powodzenia!
Więcej zdjęć w zakładce galeria.

Liceum dla Dorosłych - czy warto? Pewnie, że tak!

Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą to nie tylko Liceum o profilu policyjnym i Technikum Agrobiznesu. Nie należy zapominać o zaocznych formach kształcenia. Jedną z nich jest Liceum dla Dorosłych.
Liceum dla Dorosłych jest bezpłatną szkołą. Nauka trwa 3 lata (6 semestrów). Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele. Do szkoły przyjmowani są absolwenci gimnazjum, ośmioletniej szkoły podstawowej oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Jej ukończenie umożliwia uzyskanie wykształcenia średniego oraz świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. Słuchacze od trzeciego semestru realizują w zakresie rozszerzonym wybrany przedmiot. W przypadku III klasy jest to biologia, II klasy geografia. Klasa I stoi przed wyborem. Może chemia??? Przedmioty ścisłe okazują się być u nas bardziej interesujące niż by się wydawało.
Czy warto do nas przyjść? Jak sami słuchacze potwierdzają nauka jest bezstresowa. Zajęcia mają charakter konsultacji. Zdawalność egzaminów jest 100%. Pedagodzy są otwarci na indywidualne potrzeby słuchaczy, służą pomocą w każdej sytuacji. Miła atmosfera, życzliwość i doświadczenie nauczycieli są argumentami potwierdzającymi fakt, że musisz do nas dołączyć. Zapraszamy!
Więcej zdjęć w zakładce galeria.


Peregrynacja Kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej

W dniach 10 i 11 marca 2016 roku społeczność  Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą związana współpracą z Parafią Zwiastowania NMP wzięła udział w oprawie uroczystości Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Diecezji Płockiej.

Uroczyste powitanie Kopii Cudownego Obrazu odbyło się na Rynku w Czerwińsku nad Wisłą obok pomnika upamiętniającego 1000 lecie chrztu Polski. Obraz przybył do Czerwińska z sąsiedniej parafii w Kobylnikach odprowadzony przez Proboszcza, który wraz z Kopią Cudownego Obrazu przekazał Ewangeliarz na ręce gospodarza Bazyliki ks. Łukasza Mastalerza. Powitaniu przewodniczył Biskup Płocki Roman Marcinkowski, który poprowadził procesję do Bazyliki.

Oprawę uroczystości i procesję obok Księży, Straży Pożarnej zapewniła młodzież naszej szkoły pod przewodnictwem ks. Jacka Wilczyńskiego. Zaszczytu niesienia obrazu dostąpili nauczyciele: p. Agnieszka Bąkowska Krucz i p. Dorota Kłoszewska oraz uczniowie szkoły: Jarosław Witkowski, Piotr Murawski, Mateusz Kiljan, Maria Murawska, Justyna Szymańska i Patrycja Bednarek. W powitaniu wziął udział poczet sztandarowy w składzie: Michał Gral, Rafał Safaryn, Kamila Pawlak, Sylwia Perzanowska, Patrycja Bednarek, Justyna Szymańska, Maria Murawska, Agata Świętochowska oraz poczty historyczne, które reprezentowali: Piotr Zarzycki, Marcin Januszewski, Kamil Szymerski, Szymon Biernat, Michał Ciurzyński, Daniel Januszewski, Cezary Felczak, Dawid Olkiewicz, Damian Białecki, Marcin Szymerski, Marcin Januszewski, Kamil Maliński, Piotr Murawski, Adrian Lewandowski oraz poczet z Gminnego Zespołu Szkół im. Wł. Jagiełły.

Uroczysta Msza w Bazylice rozpoczęła się od powitania Kopii Obrazu przez Proboszcza parafii, dzieci, młodzież i przedstawicieli rodzin. Po zakończeniu Mszy Świętej odbyły się dalsze uroczystości związane z Peregrynacją Obrazu (Apel Jasnogórski, czuwania modlitewne młodzieży).
W dniu 11 marca młodzież naszej szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej przed wizerunkiem Czarnej Madonny.
Więcje zdjęć w zakładce  galeria.

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

W czwartek (17 Marzec) odbyła się długo wyczekiwana wycieczka do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. 26 uczniów wraz z opiekunami p. Anną Nowakowską (wychowawczynią klasy I LO) i p. Bogumiłą Przybysiak (nauczycielką chemii i fizyki) w ciągu trzygodzinnego spaceru zwiedziło sześć wystaw stałych i niezwykle ciekawą wystawę czasową „LUSTRA”. Uczniowie sprawdzili w jaki sposób powstają lustrzane obrazy i jak widzi je ich oko. Przyjrzeli się sobie tak dokładnie, jak nigdy dotąd. Obejrzeli swoje odbicia w kalejdoskopie i zwierciadlanym labiryncie. Skradli również twarz Elvisowi Presleyowi i poznali pismo lustrzane. Zwiedzenie tej wystawy pomogło im znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego lustro zamienia lewą stronę z prawą, a nie górę z dołem. Nie zabrakło lustrzanych selfie…
Ciekawym punktem zwiedzania była również nowa ( otwarta 3 marca ) wystawa „NOWY ŚWIAT W RUCHU” , którą tworzy  80 interaktywnych eksponatów. Wśród nich nowe
 zbudowane przez konstruktorów CNK  w warsztacie oraz sprowadzone ze świata, a także już znane, które odnowiono i ulepszono. Wystawa daje więcej możliwości różnorodnych eksperymentów i samodzielnego wyciągania wniosków. Być może nawet odkrycia czegoś więcej, niż przewidział autor eksponatu. Równocześnie eksponaty zachwycają precyzją. Do minimum ograniczono multimedia, gdyż mając do czynienia z coraz większą liczbą elektronicznych bodźców, zaczynamy cierpieć na brak rzeczywistego doświadczenia. Coraz rzadziej zdarza nam się zachwycić pięknem przyrody i zastanowić nad naturą otaczających nas zjawisk. Stworzona przestrzeń wystawowa daje możliwość dokonywania odkryć. Eksponaty same prezentują zjawisko; pozwalają na poszukiwanie, badanie, niekiedy popełnianie błędów a dzięki temu rzeczywiste doświadczenie praw rządzących światem.
To wszystko stanowi zaledwie wycinek naukowej przestrzeni, którą koniecznie trzeba zwiedzić, poznać i …. zarazić się pasją eksperymentowania. Każdy znajdzie tam coś dla siebie!
Więcej zdjęć w galerii

"Pamiętajmy Razem"

„Pamiętajmy Razem” - tak zatytułowana konferencja poświęcona historii Policji Państwowej odbyła się 18 marca 2016 roku w siedzibie Muzeum Katyńskiego w Warszawie. W spotkaniu zorganizowanym przez Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. wzięli udział: prof. Zbigniew Wawer (Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego), Jan Józef Kasprzyk (Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych), mł. insp. Andrzej Szymczak (p.o. Komendanta Głównego Policji), Sławomir Frątczak (przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej), dr Jan Tarczyński (dyrektor Centralnej Biblioteki Wojskowej) i wiele osobistości ze świata kultury, nauki, polityki i służb mundurowych, a wśród nich nasza młodzież korzystająca z zaproszenia nadkomisarza Zbigniewa Bartosiaka.
Pamiętajmy razem o ofiarach zbrodni katyńskiej
takimi słowami otwierał konferencję Michał Bykowski, prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 mówiąc o Polskiej Policji Państwowej II RP i przekonując, że pamięć jest fundamentem naszej tożsamości i naszego narodowego trwania. Kolejny prelegent prof. Zbigniew Wawer dwukrotnie akcentował fakt, że policjanci Polskiej Policji Państwowej byli członkami Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego.
„Pamięć o zbrodni katyńskiej trwa i trwać musi. Bo tak, jak dla okresu Polski komunistycznej kłamstwo katyńskie było tym wadliwym fundamentem, na którym budowano PRL, tak dla współczesnej Polski prawda i pamięć o zbrodni katyńskiej musi być tym fundamentem stałym, stabilnym. To są te skały, na których musimy wznosić współczesną Polskę i przekazać ją następnym pokoleniom. Zbrodnia katyńska do dzisiaj w wymiarze międzynarodowym nie uzyskała swego istotnego epilogu, a uzyskać musi. Nie została rozliczona, ani osądzona i nie została nazwana tak, jak na to zasługuje: jako zbrodnia ludobójstwa”
- powiedział zwracając się do uczestników konferencji p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.
Kolejnym punktem konferencji było odznaczenie osób szczególnie zasłużonych w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny. Na wniosek Zarządu Głównego Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939r., Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych uhonorował medalem „Pro Patria” nadkomisarza Zbigniewa Bartosiaka, inspektora Sławomira Cisowskiego, dr hab. Aleksandra Głogowskiego, komisarza Przemysława Majewskiego, kom. Krzysztofa Musielaka, inspektor Kornelę Oblińską, inspektora Adama Pietrzkiewicza i Ireneusza Skibę.
Następnie uchwałą Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939r. w uznaniu zasług pielęgnacji pamięci o polskich policjantach Policji Państwowej medalem wyróżnieni zostali: prof. Zbigniew Wawer, insp. Piotr Leonarcik, pułk. Dariusz Zielonka (m.in. za sadzenie dębów pamięci).
Nasz żeńska Grupa Rekonstrukcyjna Przedwojennej Policji Państwowej miała okazję spotkać się z trzyosobową reprezentacją rekonstruktorek z Lublina, dzięki czemu nawiązano nowe kontakty, wymieniono doświadczenia i spostrzeżenia.

Więcej zdjęć w galerii.

AGRO TECH - KIELCE

W dniach 18 i 19 marca 2016 roku uczniowie Technikum Agrobiznesu i słuchacze kursu kwalifikacyjnego technik rolnik wraz z opiekunami: p. Eleonorą Krysiak, p. Dorotą Kłoszewską  i p. Alfredem Tetkowskim  zwiedzili wystawę rolniczą AGRO TECH w Kielcach. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej to wystawa o rekordowej powierzchni 62,5 m². Swoje ekspozycje zaprezentowało ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów. Organizatorzy przedstawili bogatą ofertę maszyn rolniczych. Uczestnicy wycieczki mieli okazję spotkać gwiazdy polskiego showbiznezu, tym razem Krzysztofa Ibisza.
Więcej zdjęć w galerii.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego