2016/2017 I semestr cz2 - strona_zs_czerwinsk

Idź do spisu treści

Menu główne

2016/2017 I semestr cz2

Z ŻYCIA SZKOŁY

Warsztaty profilaktyczne NOE.

W dniu 28.11.2016 r. (poniedziałek) odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne „NOE” prowadzone przez przedstawicieli z Ośrodka Terapii  Uzależnień w Płocku. Głównym celem programu było pogłębienie wiedzy młodych ludzi na temat realnych konsekwencji picia alkoholu i używania środków zmieniających świadomość. Program składał się z 3 części:
I część: miała na celu uświadomić młodzieży konsekwencje picia alkoholu i korzystania z innych substancji psychoaktywnych, informowała o skutkach uzależnień.
II część: akcentowała wpływ środków zmieniających świadomość na relacje z innym ludźmi.
III część: rozwijała umiejętność odmawiania, asertywności, zachęcała do postawy abstynenckiej i podejmowania osobistych działań.
Istotnym elementem programu było świadectwo osoby uzależnionej i współuzależnionej.


Centralne Targi Rolnicze 2016.

CTR 2016

W dniu 25 listopada 2016 roku odbyła się wycieczka klas technicznych I, II i III na Centralne Targi Rolnicze do Nadarzyna. CTR to inicjatywa targowa, dedykowana branży rolno-spożywczej, stanowiąca platformę spotkań rolników i mieszkańców obszarów wiejskich z producentami maszyn, urządzeń, sprzętu do produkcji, hodowli, przetwórstwa i przechowalnictwa, środków do produkcji rolnej, instytucjami oferującymi wsparcie oraz usługi logistyczne, finansowe, doradcze.
Centralne Targi Rolnicze to nowa formuła spotkań, w ramach której głównie polscy przedsiębiorcy szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej, włączając w to producentów żywności, zaprezentują partnerom krajowym oraz zagranicznym, w tym z Azji i Afryki, swoje osiągnięcia i możliwości współpracy handlowej i inwestycyjnej.
Opiekunami wycieczki byli: p. Agnieszka Lenczewska, p. Iwona Szajewska, p. Dorota Kłoszewska oraz p. Piotr Jaszczur.
Galeria.

Świąteczna zbiórka żywności.

W dniu dzisiejszym tj. 1 grudnia 2016 roku dzięki uprzejmości
Państwa Bajkowskich odbyła się
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI.
Akcję zorganizowali wolontariusze z naszej szkoły.
DZIĘKUJEMY

Członkami Szkolnego Klubu Wolontariatu są:
Natalia Pierścieniak, kl. II LO,
Oliwia Kużel, kl. II LO,
Karolina Borzewska, kl. II LO,
Angelika Chudzińska, kl. II LO,
Marta Piekut, kl. IV TA,
Anna Gmurczyk, kl. IV TA,
Kamila Pawlak, kl. III LO

Zaproszenie!!!Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi
w Czerwińsku nad Wisłą zaprasza do
udziału w meczu charytatywnym piłki siatkowej,
którego celem jest zebranie środków pieniężnych
na paczki bożonarodzeniowe
dla dzieci z ubogich rodzin z terenu naszej gminy.
Mecz odbędzie się w dn. 06.12.2016 r. (wtorek)
od godz. 14:00 do 19:00,
na hali sportowej przy ul. Warszawskiej.

Zapraszamy do gry i zabawy!

Gwiazdka z PCK

W dniu 3 grudnia 2016 roku (sobota) wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunem SKW udali się do Płońska, aby w sklepie TESCO kwestować na rzecz najbardziej potrzebujących. Akcja pod nazwą „Gwiazdka z PCK” zorganizowana została przez Polski Czerwony Krzyż. Wolontariusze dziękujemy za Wasze zaangażowanie oraz serduszko pełne ciepła i miłości.

Wycieczka przedmiotowa do gospodarstwa Paśtwa Szymerskich

Dnia 2.12.2016 roku  uczniowie klasy I TA pod opieką pani Doroty Kłoszewskiej  odwiedzili gospodarstwo państwa Szymerskich w Rębowie, które specjalizuje się w produkcji bydła mlecznego. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia obory wolnostanowiskowej, hali udojowej tzw. rybia ość, oraz nowo postawionej obory z nowoczesnym wyposażeniem.

Mikołajkowy Mecz Charytatywny.

Dnia 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki w naszej szkole. Od rana wszyscy byliśmy w świątecznym nastroju, uczniowie mieli na sobie mikołajowe czapeczki lub rogi renifera. Wszyscy nauczyciele byli w gwiazdkowym nastroju. Nasze Panie Dyrektor, aby umilić nam tego dnia magiczny nastrój obdarowały nas świątecznymi smakołykami, życząc przy tym Wszystkim spełnienia marzeń i dużo wytrwałości na cały dzień. Tak… na cały dzień. Otóż o godzinie 14:00 na hali sportowej w Czerwińsku nasza szkoła zorganizowała mecz charytatywny, dzięki któremu pozyskaliśmy fundusze na zakup bożonarodzeniowych paczek dla uczniów z naszej szkoły. Na naszym spotkaniu nie zabrakło gospodarza Gminy Pana Marcina Gortata, któremu serdecznie dziękujemy za włączenie się w Mikołajkowy turniej.
W meczu piłki siatkowej wzięli udział: przedstawiciele Vistula Banku, firma Boryna, reprezentacja Komendy Powiatowej w Płońsku, uczniowie ZS Czerwińsk oraz nauczyciele. Podczas meczów nie zabrakło emocji. Ale wygrać musiała jedna drużyna. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: uczniowie ZS Czerwińsk,
II miejsce: pracownicy firmy Boryna
III miejsce: funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji z Płońska,
IV miejsce: nauczyciele ZS Czerwińsk
V miejsce: pracownicy Vistula Banku
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a przede wszystkim dziękujemy za miłą mikołajkową atmosferę i zabawę.
Wszystkim sponsorom Mikołajkowego meczu DZIĘKUJEMY!
Podczas meczu nie zabrakło również wolontariuszy, którzy pomagali uczestnikom wytrwać w boju, podając wodę oraz sprzedając własnoręcznie upieczone babeczki. Pieniądze zebrane za smakołyki zostaną przekazane na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin.

To był bardzo udany dzień :)

Galeria.

Zostań Dawcą Szpiku Kostnego.

Zapraszamy 17.12.2016 (sobota) w godz. 9.00 11.00

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.
Dowiedz się więcej o nowotworach krwi i zarejestruj się jako potencjalny Dawca komórek macierzystych. Razem możemy pokonać nowotwory krwi!Wigilia Szkolna.

„Ogrzejmy Go ciepłem naszych serc...” takie hasło towarzyszyło społeczności naszej szkoły podczas wspólnego świętowania. W środę, 14 grudnia, w klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec rozważaliśmy tajemnicę narodzin króla, który jest miłością… Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor Renata Kozakiewicz mówiąc o magii nadchodzących świąt i o otwarciu serca na drugiego człowieka. W tym samym tonie utrzymane były przemówienia gości, którzy odpowiedzieli na zaproszenie dyrekcji: p. Marcina Gortata Wójta Gminy Czerwińsk, p. Anny Zwierzchowskiej Dyrektor GZS w Czerwińsku, p. Ewy Staniszewskiej Dyrektor Vistula Bank.
W części artystycznej - przygotowanej przez Koło Teatralne pod kierunkiem p. Anny Nowakowskiej - oprócz komentarzy, poezji i kolęd było trochę egzotyki i opowieści o tym, jak spędza się święta w Afryce. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudziły afrykańskie kolędy w wykonaniu p. Sanzy. Z zaproszenia ks. Jacka Wilczyńskiego skorzystali bowiem niezwykli goście, którzy wprawili w zasłuchanie wszystkich zgromadzonych. Przy wspólnym stole zasiedli p. Agnieszka Kania
studentka, która przez dwa lata pracowała jako wolontariuszka na misjach w Afryce, p. Sanza Mulangu historyk, absolwent UJ, oraz ks. Marek, salezjanin, misjonarz. Do tego grona dołączyli też nasi uczniowie z nauczania indywidualnego, pensjonariusze Ośrodka Rehabilitacyjno Readaptacyjnego w Wólce Przybojewskiej, którzy zdecydowali się wspólnie z nami współtworzyć to wigilijne spotkanie, wykonując kolędy i grając na instrumentach.
Po radosnych chwilach kolędowania i refleksji wszyscy goście i „domownicy” udali się do świetlicy szkolnej, gdzie po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa przełamaliśmy się opłatkiem, by życzyć sobie, aby te święta były magiczne, pełne ciepła rodzinnego i miłości, ale też by dały okazję do zatrzymania się i refleksji nad tym ,co w życiu jest naprawdę ważne.
Galeria.

Wspólnie Przeciw Białaczce.


17 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą (w naszej szkole) odbyła się wzore m   roku ubiegłego
AKCJA FUNDACJI DKMS POLSKA rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.


Dziękujemy wszystki m   osob om  zarejestrowanym oraz życzymy dużo sukcesów.


Galeria.


Złota Gorączka.

Z radością informujemy, że nasza szkoła zajęła II miejsce w Ogólnopolskiej Akcji PCK „Złota Gorączka 2016” w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom a przede wszystkim Wam wolontariusze za pomyślne przeprowadzenie akcji na terenie naszej szkoły.

Wesołych Świąt!!!

Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny, w miłości jest poczęty;
Że, jako mówi wam wszystkim, dawne, odwieczne orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdą, Bóg w waszym domu zasiędzie.

J. Kasprowicz


       Dyrekcja Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą składa Wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech magiczna moc Wigilijnego Wieczoru przyniesie spokój, radość i rozpali w naszych sercach miłość, zaś  nadchodzący  Nowy Rok 2017 niech będzie czasem serdeczności i międzyludzkiej życzliwości.


 

Pomóżmy Wiktorii


 

Wędrówka do Betlejem

       Dnia 6 stycznia 2017 r. (piątek) mimo trzaskającego mrozu po raz pierwszy w Czerwińsku nad Wisłą w barwnym korowodzie zorganizowano Święto Trzech Króli. W pięciu scenach przedstawione zostały wydarzenia związane z Narodzeniem Pana Jezusa i przybyciem Mędrców ze Wschodu. W orszaku brała czynny udział także społeczność naszej szkoły. Wspólnie z Mędrcami: Kacprem, Melchiorem i Baltazarem podążaliśmy, aby złożyć dary Jezusowi. Po uroczystej Mszy Świętej czekał przed kościołem na wszystkich gorący posiłek, a także ciepłe napoje. Orszak zorganizowany został przez  parafię ZNMP Czerwińsk nad Wisłą oraz Urząd Gminy przy wsparciu Gminnego Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły  oraz Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi.
       Mamy nadzieję, że Czerwińsk wpisze się do miejscowości, które Święto Trzech Króli celebruje zwyczajem orszakowym.
Galeria.

Targi Warzywniczo Sadownicze

Dnia 12 stycznia odbyła się wycieczka na Targi Warzywniczo Sadownicze organizowane w Nadarzynie. Młodzież była pod opieką p. Doroty Kłoszewskiej, p. Żanety Sobczak oraz p. Tomasza Fonderskiego. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc rodziców - tym razem był to p. Jacek Krysiak. Uczniowie zwiedzili wystawę, następnie zapoznali się z najnowszymi ofertami na rynku rolniczym. Atrakcją na targach była przejażdżka rowerem stacjonarnym w wersji dla 4 osób. Szkoła pozyskała nowe kontakty firm rolniczych, które wezmą udział w dniach otwartych szkoły.
Galeria.

Kolejne Egzaminy Za Nami !!!

Kolejne egzaminy za nami!!! W dniach 9 i 12 stycznia odbyły się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie technik agrobiznesu i technik logistyk.

Galeria.

Konkurs !!!Konkurs na film, folder oraz plakat promujący szkołę
w roku szkolnym 2016/2017


Dyrektor wraz z Samorządem Uczniowskim Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku n. Wisłą  ogłaszają:
I Szkolny Konkurs na wykonanie filmu, folderu oraz plakatu promującego naszą szkołę.
Film, plakat oraz folder ma za zadanie pełnić rolę informacyjną dla gimnazjalistów i dotyczyć naszej oferty edukacyjnej, projektów zagranicznych realizowanych w naszej szkole, przeprowadzanych kursów, zawodów, konkursów, ciekawych spotkań, apeli itp.


Czekamy na bardzo ciekawe pomysły.
Najlepsze z nich zostaną nagrodzone.


Informacje dotyczące wymaganych elementów stałych można uzyskać u każdego nauczyciela uczącego w ZS w Czerwińsku nad Wisłą, a w szczególności u p. Renaty Kozakiewicz, p. Eleonory Krysiak, p. Agnieszki Bąkowskiej-Krucz, p. Doroty Kłoszewskiej i p. Wiolety Woźniak.
Zachęcamy do wzięcia udziału
w konkursie i życzymy powodzenia.

Regulamin Konkursu pobierz TUTAJ

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego