2016/2017 II semestr - strona_zs_czerwinsk

Idź do spisu treści

Menu główne

2016/2017 II semestr

Z ŻYCIA SZKOŁY

Dziękujemy Że Nas Doceniacie  !!!

 

Wycieczka Przedmiotowa

Dnia 21 stycznia 2017 roku słuchacze kursu kwalifikacyjnego R.03 odwiedzili gospodarstwo państwa Jamków i Konopków w Gawarcu Górnym oraz chłodnię GP RAJ FRUIT. Gospodarstwa specjalizują się w uprawie ziemniaków przemysłowych. Słuchacze zapoznali się z technologią produkcji ziemniaków oraz zasadami przechowywania bulw różnymi metodami.

Zwiedzanie Ogniwa Sekcji Konnej Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego Komendy Stołecznej Policji W Warszawie

         W dniu 23 stycznia 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku wraz z opiekunami - p. dyrektor Renatą Kozakiewicz, p. Agnieszką Bąkowską-Krucz, p. Tomaszem Fonderskim i podinspektorem Grzegorzem Osińskim uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzenie, dzięki życzliwości  kierownika p. Dariusza Sobolewskiego Ogniwa Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego Komendy Stołecznej Policji, która liczy 23 konie.
Uczniowie dzięki  sierżant sztabowej Karolinie  Lewandowskiej dowiedzieli się,  że taka liczba pozwala na skuteczne patrolowanie miasta oraz zabezpieczanie imprez sportowych.  Konie znajdujące się w ich ogniwie są zwierzętami o łagodnym usposobieniu, chętnie pracujące z człowiekiem. Odznaczają się masywną, lecz harmonijną budową ciała. Są wysokie, w kłębie mierzą do 175 cm. Koń, który pełni służbę w policji uczy się cały czas, a raz zdobytą przez niego umiejętność trzeba ciągle utrwalać. Konie muszą przywyknąć np. do wybuchu petard, poruszania się w dymie, skoków przez nietypowe przeszkody i ogień. Nie mogą negatywnie reagować na hałas lub agresywnie zachowujący się tłum. Końscy funkcjonariusze zdają egzaminy na atesty I i II stopnia, które szczegółowo określają w jakich warunkach dane zwierzę może być użyte (ruch uliczny, skala zagrożenia, rodzaj imprezy).  Zgodnie z ustawą o policji koń służbowy może być używany jako środek przymusu bezpośredniego. Stołeczni jeźdźcy i konie przede wszystkim jednak pełnią służbę
patrolują miasto, biorą udział w przywracaniu porządku, uczestniczą w akcjach poszukiwawczych, w zabezpieczaniu imprez masowych. Najczęściej można ich zobaczyć w rejonach trudno dostępnych dla patroli pieszych i zmotoryzowanych: w Ogrodzie Saskim, w parkach im. Traugutta, Moczydło, Skaryszewskim, im. Sowińskiego, Bródnowskim, w Lasku na Kole, na Podzamczu czy bulwarach. Czasami patrolują Łazienki lub Las Kabacki. Patrole konne uczestniczą w zabezpieczaniu meczów na stadionach Polonii, Legii czy Stadionie Narodowym oraz innych imprez jak np. koncerty.
Pod koniec uczniowie obejrzeli pokaz musztry policjantów na koniach.
Drugim punktem wycieczki było zwiedzenie Stołecznego Stanowiska Kierowania i Laboratorium Kryminalistycznego w Komendzie Stołecznej Policji oraz udział w bardzo ciekawych  prelekcji na ten temat.
Ostatnim punktem wycieczki było zapoznanie się ze zbiorami znajdującymi się w „Białej Sali” w Pałacu Mostowskich.
Galeria.

"Restrukturyzacja Małych Gospodarstw - Fundusze Unijne"

Dnia 23 stycznia 2017 roku w ZS  odbyło się szkolenie dla uczniów technikum agrobiznesu, które przeprowadziła p. Małgorzta Niemirska z MODR w Poświętnym. Tematem prelekcji była „Restrukturyzacja małych gospodarstw fundusze unijne”. Szkolenia o tematyce modernizacji gospodarstw oraz możliwości pozyskania funduszy unijnych cieszą się popularnością nie tylko wśród uczniów ZS ale również wśród mieszkańców gminy Czerwińsk.

"100 DNI"

„ Jakoby też rok bez wiosny mieć  chcieli
  Którzy chc
ą, żeby młodzi nie szaleli"
                                 Jan Kochanowski
W zimowej scenerii styczniowego wieczoru 28 stycznia 2017 roku młodzież maturalna Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą bawiła się wraz z gośćmi  i Gronem Pedagogicznym na swoim długo oczekiwanym balu studniówkowym.
Tradycyjny polonez rozpoczął piękną studniówkową zabawę, którą przygotowali uczniowie pod opieką p. Żanety Sobczak, Tomasza Fonderskiego i p. Piotra Jaszczura. Taneczny korowód poprowadzili wychowawcy klasy  IV TA
p. Żaneta Sobczak,  klasy III LO p. Tomasz Fonderski.
Wzruszeni, licznie przybyli rodzice i absolwenci, podziwiali korowód taneczny, dostojnie prezentujących się młodych ludzi. Wiele krzepiących  słów pod adresem maturzystów popłynęło z ust Pani Dyrektor Renaty Kozakiewicz, która życzyła młodzieży powodzenia na egzaminie maturalnym, sukcesów w dorosłym życiu i podążania za swoimi marzeniami. Dziękując za pracę na rzecz szkoły i działania charytatywne podkreśliła, aby elegancja i szyk towarzyszące maturzystom tego wieczoru były  już zawsze ich stylem. Pani Dyrektor podziękowała również wychowawcom, nauczycielom, rodzicom i przybyłym gościom za współdziałanie w trwałym i odpowiedzialnym budowaniu  jakim jest wychowanie  młodego człowieka.

Bukiet pięknych i ciepłych życzeń uczniowie otrzymali od zaproszonych gości. Pani Anna Dumińska-Kierska Wicestarosta Powiatu Płońskiego życzyła spełnienia marzeń oraz by czekający ich za 100 dni egzamin maturalny zakończył się sukcesem. Maturzyści otrzymali również życzenia od Dyrektora Kuratorium Oświaty w Ciechanowie pana Jacka Zawiślińskiego, który podkreślił, że wiara we własne możliwości i odwaga dodaje skrzydeł i prowadzi w wymarzonym kierunku,  Wójt Gminy w Czerwińsku pan Marcin Gortat, życzył aby spełniły się wszystkie marzenia, a egzamin maturalny zaliczony został  do udanych, proboszcz ks. Łukasz Mastalerz zapewnił maturzystów o modlitwie, a  Przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzena Felczak życzyła jak najlepszego startu w dorosłe życie.
Wszyscy uczestnicy w wyśmienitych humorach bawili się do białego rana, maturzyści urozmaicili swój szalony wieczór występując dla gości i kolegów, co spotkało się z ogromnym aplauzem widowni.
GALERIA.

"Walentynki 2017"


„Miłość jest najpiękniejszym darem, jaki jeden człowiek może
przekazać drugiemu człowiekowi” - Jan Paweł II.


  W dniu 10 lutego 2017 roku w Zespole Szkół  im. Królowej Jadwigi odbył się apel poświęcony niezwykłemu i magicznemu dniu jakim jest Święto Zakochanych. Uroczystość przygotował samorząd uczniowski pod opieką p. Agnieszki Bąkowskiej-Krucz i p. Doroty Kłoszewskiej w programie wystąpili: Klaudia Horo, Paulina Pietrzak, Wiktoria Lewandowska, Ewelina Krakowiak, Arkadiusz Kuczera, Damian Wronowski i Łukasz Piekut. Oprawę muzyczną przygotowali Klaudia Horo, Łukasz Piekut  i Jarosław Witkowski a upamiętnieniem na zdjęciach zajął się p. Dariusz Zdunowski. Uczniowie przeprowadzili plebiscyt na najsympatyczniejsze koleżanki i kolegów z klas maturalnych. „Walentynki roku 2017” przypadły Annie Gmurczyk (klasa IV T), Kamili Pawlak (klasa III LO), Marcinowi Paradzińskiemu (klasa IV T) i Matuszowi Rutkowskiemu (klasa III LO).
Kilka słów w tym dniu zapewniających o miłości grona pedagogicznego do uczniów skierowała p. dyrektor Renata Kozakiewicz mówiąc, że Dzień Świętego Walentego z pewnością jest najbardziej romantycznym dniem w roku. To czas miłosnych wyznań, westchnień i obietnic. A także czas wręczania Walentynek, misiaków i słodkości. W tym dniu możemy naszym ukochanym jeszcze raz wyznać szczere uczucie, a tym których skrycie kochamy dać znać własnej obecności. Apel zakończył krótki program muzyczno-sceniczny w wykonaniu uczniów klasy IV TA (Daniel Januszewski, Cezary Felczak, Dawid Olkiewicz, Łukasz Franczak, Piotr Kochanowski, Łukasz Stańczyk) który wzbudził niezwykły aplaus wśród publiczności. Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie oprawy walentynkowego święta bardzo dziękujemy za możliwość chwilowego oderwania się od rzeczywistości:)

Galeria.

"Nocny Maraton Filmowy"

Tym razem o relację z tego wydarzenia poprosiliśmy uczniów naszej szkoły. O nocy w szkole napisali tak: „dnia 10 lutego 2017 roku odbył się w naszej szkole maraton filmowy. Wieczór rozpoczęliśmy dyskoteką na sali gimnastycznej, podczas której królowały hity disco polo. Zmęczeni tańcem rozłożyliśmy śpiwory, założyliśmy piżamy i z paczkami chipsów zaczęliśmy oglądać filmy. W jednej sali był seans dla ludzi o mocnych nerwach horrory, natomiast w drugiej dla miłośników melodramatów i komedii. W międzyczasie mogliśmy przekąsić coś na ciepło pyszną pizzę. Na świetlicy był rozstawiony stół ze słodyczami, napojami i ciepłą herbatą. Ostatecznie w nocy z piątku na sobotę na oglądaniu filmów w szkole spędziło ok. trzydziestu uczniów, których zachęciły do przyjścia filmy i miłe rozpoczęcie ferii w super towarzystwie. Inicjatorem Nocy Filmowej w szkole był Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Bąkowską i p. Kłoszewską  oraz uczennicami klasy II LO. W nocy nie zmrużyli oka i czuwali nad naszym bezpieczeństwem do godz. 23.00: Sorka Wolska, Woźniak, Nowakowska, i Sor Zdunowski, zaś później nastąpiła zmiana na Sorkę Bąkowską, Sobczak, Szajewską i Sora Fonderskiego”. „Była to noc pełna wrażeń, długo ją zapamiętamy” ! „Dziękujemy w imieniu wszystkich: NATA, OLI I KARCIA” J

"Mazurskie Agro Show"

11 lutego 2017 odbyły się Targi w Ostródzie. Uczestnikami wycieczki byli słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego R.03: Prowadzenie produkcji rolniczej oraz uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami.
Uczestnicy wyjazdu mogli zapoznać się z nowościami rynkowymi i ofertami głównie regionalnych producentów i dystrybutorów maszyn. Mogli je w jednym miejscu i czasie porównać, porozmawiać z dealerami i jeszcze przed sezonem zaplanować zakupy do swoich gospodarstw.
Warto podkreślić, że imprezę odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel. Pan Minister spędził w Ostródzie intensywny dzień: najpierw otworzył wystawę i  spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Następnie zwiedził ekspozycję wraz z delegacją znamienitych gości reprezentujących lokalne władze i agendy rządowe. Na koniec rozmawiał z rolnikami podczas spotkania otwartego, dotyczącego przede wszystkim zagadnień związanych z nowymi dopłatami do rolnictwa na kolejne lata, a także polityki rządu mającej na celu rozwój tej ważnej gałęzi polskiej gospodarki.
Niewątpliwie jedną z atrakcji było spotkanie na targach jednego z uczestników programu "Rolnik szuka żony".
Galeria.

"Kurs Na Wózki Widłowe Zakończony"

GRATULUJEMY!

Kursantami byli obecni uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły.  
Dawid Olkiewicz
Marcin Szymerski
Daniel Januszewski
Marcin Paradziński
Petro Kochanowski
Robert Okrasa
Jarosław Witkowski
Łukasz Franczak
Piotr Sieliwiak
Patrycja Bednarek
Cezary Golasa
Jakub Piotrowski
Cezary Felczak
Łukasz Stańczyk
Mariusz Papierzyński
Tomasz Grzegrzółka

Kurs składał się z dwóch części: teoretycznej (w wymiarze 33 godzin), którą przeprowadził p. Wojciech Polak, oraz praktycznej (w wymiarze 10 godzin), pod kierunkiem p. Daniela Cabana. Zajęcia odbyły się w gmachu szkoły oraz w hali usytuowanej w Gawarcu Górnym.Podczas kursu uczniowie odbyli także warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej, którą poprowadzili specjaliści  z tego zakresu. Uczniowie uzyskali uprawnienia do obsługi wózków widłowych, których certyfikat jest honorowany nie tylko w kraju, ale również w Europie. Certyfikaty zostały wydane przez Ośrodek Szkolenia Kierowców AUTO-HOLIK z Lublina.
Galeria.

"Ostatki"

W dniu dzisiejszym, kiedy w naszym kalendarzu przypadają „OSTATKI”, czyli ostatnie dni karnawału uczniowie naszej szkoły postanowili to uczcić i w tym celu przebrali się. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na „najlepiej przebraną osobę”. Fundatorem nagród dzisiejszego konkursu była p. Dyrektor Renata Kozakiewicz, zaś całość poprowadziła przewodnicząca SU Klaudia Horo. Uczniowie, którzy się dziś przebrali, byli zwolnieni z odpytywania na lekcjach, pisania sprawdzianów oraz kartkówek. „Przebierańcy” pokazali swoim wyglądem wydobytą z siebie twórczość „strojenia się” a także prezentacje samych siebie. Na osłodę pod koniec apelu zjedliśmy: pączki, słodkie bułeczki i inne słodycze.
To były udane Ostatki
wszyscy mamy po 3 kg więcej na wadze :)
Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Galeria.

"Żołnierze wyklęci"

1 marca 2017 roku z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych został zorganizowany w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez klasy I, II i III LO o profilu mundurowym pod kierunkiem p. Dariusz Umięckiego. Na wstępie Pani Dyrektor przypomniała, że święto to obchodzone jest po raz siódmy jako święto państwowe zgodnie z wolą Sejmu RP. Jest wyrazem hołdu dla męstwa i postawy patriotycznej, przywiązania do tradycji niepodległościowych za krew przelaną w obronie ojczyzny. Pani Dyrektor poprosiła o uczczenie minutą ciszy pamięć o „Żołnierzach Wyklętych”. Apel poświęcony był oddziałowi Wiktora Stryjewskiego „Cacki” rozbitemu przez komunistyczne służby bezpieczeństwa w starych Gałkach 8 lutego 1949 roku. O ich ofierze i jej znaczeniu w drodze Polaków do niepodległości mówił do młodzieży wyjątkowy Gość p. Marceli Szkopek, który przybył na naszą uroczystość wraz z małżonką p. Janiną. Państwo Szkopek podziękowali młodzieży naszej szkoły oraz p. Dariuszowi Umięckiemu za udział w ubiegłorocznych uroczystościach patriotycznych w Starych Gałkach i zaprosili na tegoroczne obchody 11 marca 2017 roku, których od lat są organizatorami. Pan Dariusz Umięcki przypomniał młodzieży postać „Inki” Danuty Siedzikówny i głębię jej przesłania do następnych pokoleń, zwłaszcza do młodzieży ukrytą w zdaniu:  „Zachowałam się jak trzeba”. To memento Inki uczniowie klas policyjnych mieli przypięte do mundurów. Niezwykłym skupieniem, minutą ciszy i modlitwą za zmarłych poprowadzoną przez ks. Jacka Wilczyńskiego młodzież oddała hołd Niezłomnym.
Galeria.

"Zawody Powiatowe Piłki Ręcznej"

Dnia 3 marca 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej. Nasi uczniowie nie byli faworytami tego turnieju, szczególnie biorąc pod uwagę fakt osłabienia drużyny przez choroby. Ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce. Jednak to nie miejsce na podium zasługuje na uwagę a postawa naszych chłopaków, ich waleczność, efektowność, rozgrywanie piłki a także zasada fair play, którą pokazali w meczu, słusznie została doceniona przez organizatora turnieju Krzysztofa Grabowskiego. Wisienką na torcie widowiska sportowego był mecz z zeszłorocznym mistrzem Powiatu, z którym nasi chłopcy zremisowali. Wielkie BRAWA, za rok to my wygramy!!!
Galeria.

"Jak Spełnić Swoje Marzenia"

3 marca 2017 roku maturzyści ZS uczestniczyli w Targach Edukacyjnych Szkół Wyższych w MODR w Poświętnym . Aktualną ofertę edukacyjną przedstawiły szkoły wyższe: publiczne i prywatne, zawodowe i policealne oraz instytucje wspierające edukację młodych Mazowszan.
Targi Edukacyjne się nieocenioną pomocą w wyborze drogi rozwoju,  poznaniu możliwości dalszego kształcenia, kreowaniu przyszłości zawodowej. Oferta w formie katalogów, ulotek, ciekawych eksponatów, pokazów uzupełniona konsultacjami z przedstawicielami szkół i uczelni ułatwia młodzieży pozyskanie szczegółowych informacji o warunkach nauczania. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Eleonora Krysiak, p. Anna Nowakowska oraz p. Żaneta Sobczak.

"Wręczenie Aktów Nadania"

Dnia 7 marca 2017 roku Policyjne Centrum Edukacji Społecznej gościło kadetów, uczniów  z naszej szkoły. Okazją było wręczenie aktów mianowania na kolejny stopień kadeta klasy o profilu policyjnym Uczniowie pojechali pod opieką p. dyrektor – Renaty Kozakiewicz, p. Agnieszki Bąkowskiej – Krucz, p. Wiolety Woźniak, p. Piotra Jaszczura, P. Tomasza Fonderskiego oraz p. Grzegorza Osińskiego. Wśród opiekunów byli także rodzice: p. Marzena Felczak – przewodnicząca Rady Rodziców oraz p. Beata Borzewska. Było to dla naszej szkoły wydarzenie historyczne, ponieważ uroczystość ta odbyła się po raz pierwszy poza murami szkoły, do tego w obiekcie Komendy Głównej Policji. Uczestnikami jej byli m.in.: dyrektor szkoły Renata Kozakiewicz, p.o. dyrektora Biura Historii i Tradycji Policji KGP kom. Krzysztof Musielak, mł. insp. Jarosław Brzozowski - komendant powiatowy Policji w Płońsku, sprawujący patronat nad czerwińską placówką, nadkom. Zbigniew Bartosiak, naczelnik Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego KGP, oraz Karolina Kolbuszewska z Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej.
Uroczystość miała charakter bardzo podniosły, podczas niej dokonano mianowania na stopnie kadetów i wręczono im akty mianowania. Uczniowie otrzymali wg zasług następujące stopnie: starszy przodownik kadet prymus-1 osoba, starszy przodownik kadet-4osoby,przodownik kadet-1 osoba, młodszy przodownik kadet-9 osób, starszy kadet-8 osób, kadet-15 osób.
Po uroczystym wręczeniu aktów nadania stopni kadetom, młodzież miała okazję obejrzeć krótki film nt. szacunku dla symboli, następnie p. nadkom. Zbigniew Bartosiak wygłosił prelekcję pt. „Mundur zobowiązuje”. Interesującym  punktem uroczystości był także pokaz musztry z karabinkiem SKS i szablą pod kierunkiem p. kom. Artura Duszaka. Po części oficjalnej młodzież wraz z opiekunami zaprosiła zebranych gości na mały poczęstunek: ciasto, kawę i herbatę. Od godz. 13.00 uczniowie zwiedzali na ulicy Rakowieckiej muzeum „Żołnierzy Wyklętych”,  poświęcone żołnierzom podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej oraz więźniom politycznym PRL.
Na zakończenie wycieczki młodzież zjadła obiad w centrum handlowym „Arkadia” oraz obejrzała film „ Porady na Zdrady”. Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu ok 20.00.

Galeria.

"Dzień Kobiet"

W dniu 8 marca z okazji Dnia Kobiet odbył się uroczysty apel. W tym roku młodzież męska przedstawiła program na wesoło. Na początku w klimat wprowadził nas żartobliwą piosenką „Baby ach te Baby” Eugeniusz Bodo . Ta wielka gwiazda międzywojennego polskiego kina i kabaretu, obiekt westchnień kobiet i idol mężczyzn wyraził zawsze obecną w mężczyznach tezę, że Panie są jak powietrze bez którego nie można żyć.
Wśród prezentów pokazano przybyłą prosto z Paryża najnowszą kolekcję mody, którą w tym szczególnym dniu zaprezentowali żartobliwie najpiękniejsi modele. Dla Pań wystąpił bardzo lubiany przez wszystkich i oczekiwany Zenek Martyniuk oraz podano kilka rad jak pięknie przeżyć ten dzień.
Na koniec po serdecznych życzeniach i hucznym sto lat oraz symbolicznych kwiatach i słodyczach uroczystość przeniosła się do klas.
Galeria.

"Wycieczka Przedmiotowa"

10 marca uczniowie klasy pierwszej technikum agrobiznesu wraz z p. Dorotą Kłoszewską odwiedzili gospodarstwo pana Michała Konopki i  pana Krzysztofa Jamki w Gawarcu Górnym, gdzie zapoznali się z technologią uprawy ziemniaków na cele przemysłowe. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie chłodni GP RAJ FRIUT po której oprowadził młodzież pan Daniel Caban.
Galeria.

"Znaczenie Pszczoły Miodnej"

W dniu 10 marca uczniowie klas technicznych uczestniczyli w szkoleniu poprowadzonym przez pracowników Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poświętnem: pana Krzysztofa Lecha, p. Magdalenę Sielczak i p. Dorotę Paluch. Tematem spotkania było "Znaczenie pszczoły miodnej".
Jak ważną rolę spełniają pszczoły miodne w środowisku i gospodarstwie przypominają słowa Alberta Einsteina: ,,Jeśli z Ziemi znikną pszczoły, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia: nie ma pszczół, nie ma zapylania, nie ma roślin, nie ma zwierząt, nie ma ludzi".
Galeria.

"W Hołdzie Żołnierzom Wyklętym..."

Wpisując się w ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” młodzież naszej szkoły po raz kolejny już wzięła udział w uroczystościach organizowanych w Małej Wsi i Starych Gałkach. W sobotę, 11 marca mieliśmy wyjątkową okazję, by upamiętnić żołnierzy podziemia antykomunistycznego w Polsce i oddać Im hołd. Korzystając z zaproszenia inicjatora projektu i organizatora święta pana Marcelego Szkopka, stworzyliśmy szkolną delegację złożoną z pocztu sztandarowego, żeńskiej grupy rekonstrukcyjnej, kadetów z klas mundurowych i młodzieży. Nasz pluton reprezentacyjny dowodzony przez uczennicę klasy III LO kadet Kamilę Pawlak zadbał o ceremoniał i oprawę uroczystości, która rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym w Małej Wsi w intencji Żołnierzy Wyklętych, po czym przeniosła się do pobliskich Starych Gałek, gdzie znajduje się pomnik pamięci wymordowanych i aresztowanych Żołnierzy Wyklętych. To tam delegacje urzędów, instytucji, szkół, harcerzy złożyły wiązanki biało czerwonych kwiatów, by w ten sposób oddać hołd tym, którzy 8 lutego 1949 roku tworząc patrol Wiktora Stryjewskiego „Cacki” na skutek donosu mieszkańca wsi Reczyn zostali otoczeni przez grupę operacyjną KPMO i PUBP z Płocka, Sierpca i Płońska. W walce zginęli wówczas Elżbieta Kozanecka „Basia”, Jan Kłobukowski „Janek”, Ludomir Peczyński „Władek”,  natomiast ciężko rannych: Janinę Samoraj „Celinkę”, Wiktora Stryjewskiego, Wacława Michalskiego „Gałązkę” i Zygfryda Kulińskiego „Albina” aresztowano.
Ta wyjątkowa lekcja historii
wyjątkowa, bo poprowadzona również przez przybyłych z Elbląga synów Wiktora Stryjewskiego trwale zapisze się w pamięci wszystkich uczestników uroczystości, dyktując im moralny nakaz kultywowania pamięci o tych, którzy tuż po wojnie nie złożyli broni i nie pozwolili się zniszczyć stalinowskiemu reżimowi, walcząc o wolną Polskę.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali pani dyrektor Renata Kozakiewicz, wychowawcy klas mundurowych: p. Anna Nowakowska i p. Tomasz Fonderski oraz p. Żaneta Sobczak.
Galeria.

"Akademia Uprawy Truskawek"

W niedzielę 12 marca słuchacze kursu kwalifikacyjnego i uczniowie technikum agrobiznesu uczestniczyli w szkoleniu nt. "Akademia uprawy truskawek", które odbyło się w restauracji "Siódme niebo" w Czerwińsku nad Wisłą. W spotkaniu wzięło udział około 350 rolników, którzy mieli możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu uprawy roślin jagodowych.
Galeria.

"Wycieczka do Uczelni Handlowej im. Heleny Chodkowskiej W Płońsku"

W dniu 15 marca 2017r. uczniowie klasy III LO i IV TA uczestniczyli w wycieczce na Uczelnię Techniczno - Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Płońsku.
Uczniowie zostali powitani przez p. Rektor dr Iwonę Przychodzką i Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Płońsku -  gen. dyw. dr inż. Stanisława Krasińskiego.  Następnie zostali zapoznani z ofertą Uczelni na przyszły rok szkolny 2017/2018 a także uczestniczyli w trzech wykładach, min. "jak się uczyć,  żeby się nauczyć " p.  dr Magdaleny Ścigały.
Opiekunami wycieczki byli p. Żaneta Sobczak,  p. Agnieszka Bąkowska-  Krucz oraz  p. Tomasz Fonderski.

"Wiosenne Przebudzenie" - Chellange nr 2

 Wszyscy dobrze wiemy, że ruch to ZDRWIE (albo przynajmniej słyszeliśmy). Jednak coraz częściej ruchowe doświadczenie ograniczają się do aktywności kciuka przy obsłudze smartfona czy pilota do telewizora….

TO ZDECYDOWANIE ZA MAŁO !!!

Przyszła wiosna, za chwilę cala natura nas otaczająca przebudzi się do życia, przyszedł czas i na Ciebie …. Zapraszam do PRZEBUDZENIA wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkołyTo co musisz zrobić na początek, to być gotowym na pozytywne zmiany w Twoim życiu, kiedy zdecydujesz się podjąć wyzwanie. Następnie na swojego smartfona ściągnąć aplikację ENDOMONDO i zarejestrować się przez swojego facebooka. W tej aplikacji utworzymy grupę „wiosennego przebudzenia” na której będziemy oznaczać aktywność podejmowaną poza szkołą. Ważne, aby podejmowane aktywności rejestrować w aplikacji, ale obecność smartfona w kieszeni czy na ramieniu to przecież żaden kłopot :) Bieganie, jazda na rowerze czy jazda na rolkach to aktywności, które będą rozliczane w aplikacji w kilometrach i spalonych kcal. Powstanie ranking grupy ukazujący kto jest najlepszym „spalaczem tłuszczów”. Celem wyzwania jest promocja aktywności ruchowej o charakterze rekreacyjnym, która powinna regularnie wpisywać się w nasze życie. To również osiągnięcie wymiernych efektów w zakresie poprawy kondycji fizycznej i zdrowia, wzmocnienie aparatu kostno stawowego, a także zgubienie kilku zbędnych kilogramów.
Wyzwanie wystartuje  od 27.03.2017 i potrwa do końca kwietnia, gdzie dokonane zostanie podsumowanie rywalizacji i wytypowanie najaktywniejszych spalaczy w kategorii mężczyzn i kobiet.
Zapraszam serdecznie do udziału.

       Tomasz Fonderski

"Alternatywnie W Pierwszy Dzień Wiosny"

We wtorek, 21 marca 70 uczniów z naszej szkoły przywitało wiosnę podczas spotkania z kulturą. Rano zwiedziliśmy  w Muzeum Mazowieckim w Płocku dwie wystawy. Pierwszą poświęconą secesji i drugą ukazującą historię miasta na przestrzeni stuleci, a zatytułowaną  „X wieków Płocka”. Kilkorgu uczniom udało się rozwiązać krzyżówkę przygotowaną przez muzeum dla zwiedzających i wygrać słodką nagrodę. I tak wprawieni w dobry nastrój spowodowany zwycięstwem udaliśmy się do kina, by zmierzyć się z trudną historią żołnierza wyklętego. W ciszy i skupieniu obejrzeliśmy najnowszy film Konrada Łęckiego pt. „Wyklęty”, którego akcja toczy się w powojennej Polce i który ukazuje walkę podziemia antykomunistycznego przez pryzmat jednostkowej historii Franciszka Józefczyka „Lolo”.
Wszyscy uczestnicy wyjazdy zgodnie stwierdzili, że tak zorganizowany dzień, to dobra alternatywa dla „dnia wagarowicza”.
Galeria.

"Wycieczka do Częstochowy"

W dniu 24 marca 2017r. grupa maturzystów wyruszyła z pielgrzymką do Częstochowy. Była to okazja do podziękowania Matce Boskiej Częstochowskiej za dotychczasową opiekę i zawierzenia matury oraz planów przyszłości. Po przybyciu, pierwsze kroki skierowaliśmy do kaplicy cudownego obrazu.  Zwiedzaliśmy muzea, uczestniczyliśmy w  Drodze Krzyżowej, któraodbywała się na wałach wokół klasztoru. Zakończyliśmy spotkanie Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Opiekę nad młodzieżą sprawowali p. Żaneta Sobczak oraz ks. Jacek Wilczyński.
Galeria.

"Żołnierzom Wyklętym..."

Tegoroczne uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Radzyminie zorganizowane zostały w ramach ogólnopolskich obchodów, objętych patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Idea i zamiłowanie do biegania połączyły wszystkich… W niedzielę, 26 marca oddaliśmy hołd żołnierzom podziemia antykomunistycznego, uczestnicząc w III Biegu Żołnierzy Wyklętych im. Mieczysława Chojnackiego ps. „Młodzik” w Radzyminie. Zmagania objął patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, który osobiście wręczył ufundowane przez swój resort puchary. Gościem honorowym był świętujący tego dnia swoje 93. urodziny porucznik Mieczysław Chojnacki, jeden z ostatnich żyjących Żołnierzy Wyklętych.
W biegu wzięło udział 730 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało kilkanaścioro uczniów, pozostających pod opieką pani dyrektor Renaty Kozakiewicz i pani Anny Nowakowskiej, spośród których troje to uczestnicy sportowych zmagań. Na podium stanęła uczennica klasy I LO Paulina Pietrzak, zdobywając zaszczytne trzecie miejsce. Wśród delegacji ZS nie zabrakło dziewcząt w mundurach rekonstrukcji historycznej przedwojennej Policji Państwowej, o których obecność prosił dyrektor Biura Historii i Tradycji Policji kom. Krzysztof Musielak.
 Była zabawa, sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim wyjątkowa, żywa lekcja powojennej historii Polski. Za tę lekcję dziękujemy porucznikowi Mieczysławowi Chojnackiemu, który z niemieckich obozów pracy wrócił do Polski w listopadzie 1945 roku i wstąpił do ROAK.  Pięć lat później usłyszał wyrok śmierci z działalność w podziemiu antykomunistycznym i trafił do celi śmierci w warszawskim więzieniu na Mokotowie. W kwietniu 1951 roku wyrok ten zamieniono na 15 lat więzienia…
Galeria.

"Wycieczka Przedmiotowa"

Dnia 31.03.2017 uczniowie klasy I TA pod opieką pani Doroty Kłoszewskiej odwiedzili gospodarstwo państwa Góreckich w Rębowie, które specjalizuje się w chowie trzody chlewnej. Uczniowie zapoznali się z systemem utrzymania, żywieniem i wyposażeniem chlewni. Dodatkowo uczniowie mieli okazję zobaczyć siew buraków cukrowych.
Galeria.

"Wycieczka Do Fabryki New Holland"

Dnia 3 kwietnia 2017 r. klasa I i II technikum agrobiznesu pod opieką p. Żanety Sobczak i p. Doroty Kłoszewskiej zwiedzili fabrykę NEW HOLLAND w Płocku. Uczniowie zostali zapoznani z historią fabryki na podstawie krótkiej prezentacji i przeszkoleni z zakresu przepisów BHP a następnie zwiedzili fabrykę.
Galeria.

"Obchody Upamiętniające Pomordowanych Na Wschodzie Oficerów Wojska Polskiego"

             4 kwietnia 2017r. uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi
w Czerwińsku nad Wisłą na zaproszenie
Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie wzięli udział w obchodach upamiętniających pomordowanych na wschodzie oficerów Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, Policji Państwowej   przy ,,Dębach Pamięci". Wartę honorową przy pomnikach poświęconych pomordowanym pełniły dziewczęta z klasy II LO o profilu policyjnym w strojach Przedwojennej Policji Państwowej. W uroczystości wzięli udział również  uczniowie klasy I i II LO  o profilu policyjnym
w mundurach policyjnych. Młodzież wraz z opiekunami p. dyrektor Renatą Kozakiewicz i p. Tomaszem Fonderskim wzięła udział w
apelu pamięci, złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy przez delegacje pod pomnikami pamięci. Oprawę uroczystości zapewnili żołnierze Wojska Polskiego. Uczniowie spotkali się z Andrzejem Melakiem, Aleksandrem Załęskim oraz Sybirakami, zwiedzili wystawy:  ,,Katyń, Twer, Miednoje" autorstwa Aleksandra Zaleskiego oraz ,, Oficerowie WP, KOP, PP z Powiatu Pruszkowskiego zamordowani na Wschodzie w 1940 r. Udział w uroczystej lekcji historii Policji był możliwy dzięki uprzejmości dyrektora Biura Historii i Tradycji Komendy Głównej   kom. Krzysztofa Musielaka.
Galeria.

"Dzień Otwarty w Z.S Czerwińsk"

W dniu 7 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, w ramach którego zorganizowane zostały Targi Maszyn Rolniczych i Dzień Języków Obcych. Centralnym punktem dzisiejszego dnia była prezentacja oferty edukacyjnej szkoły na rok 2017/2018 dla liceum, technikum i szkoły branżowej I stopnia. Jej urozmaiceniem był pokaz technik samoobrony przygotowany przez uczniów klas I i II LO. Odbiorcami oferty była młodzież gimnazjów w Czerwińsku, Naruszewie, Zakroczymiu, Kroczewie oraz indywidualnie zwiedzający z okolicznych szkół.
Uwagę uczniów przyciągała bogata oferta firm prezentujących maszyny i sprzęt rolniczy. Wśród wystawców znaleźli się: BORYNA, EGROL, SFOGGIA, MARANI, SaMasz, KUBOTA, FELMIX, HREX, GRENE, POLTECH. Dwóch przedstawicieli wygłosiło prelekcję dla młodzieży nt. „Rozwiązania techniczne marki Kubota” oraz „Gama maszyn SaMasz”.
Swoją reklamę przedstawił także sponsor naszej szkoły Vistula Bank Spółdzielczy w Czerwińsku, stoisko przygotował także dom weselny „Siódme niebo” oraz uczennica klasy III LO
Sylwia Perzanowska stoisko usług kosmetycznych.
Górny korytarz przemierzaliśmy wśród obrazów, smaków i zapachów kojarzonych z różnymi krajami świata. Skosztować było można kuchni chińskiej, hawajskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, angielskiej, rosyjskiej i indyjskiej.
W szkolnym ogrodzie mimo niesprzyjającej pogody można było skosztować potraw z grilla przygotowanych przez uczniów klasy IIITA.
Zwieńczeniem spaceru po szkole był pokaz strzelectwa w wykonaniu uczniów klasy II LO. Wśród policyjnych atrakcji nie zabrakło prezentacji sprzętu policyjnego, tresury psa i zabezpieczania śladów po zdarzeniu. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z technikami pracy policjanta zajmującego się daktyloskopią.
Galeria.

"Krwiodawstwo"

W dniu 11 kwietnia 2017 roku do naszej szkoły przyjechał krwiobus. Mieliśmy możliwość oddać krew. Zarejestrowanych zostało 45 osób, jednak krew oddały tylko 23 osoby. Połowa prawie została zdyskwalifikowana, najczęstszym powodem była niedowaga. Jednak i tak wszystkim serdecznie dziękujemy, liczą się przede wszystkim chęci i wola pomagania innym osobom.
Do naszej dzisiejszej akcji dołączyła także młodzież z ZS z Wyszogrodu.

Galeria.

"Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej"

77 lat temu, w kwietniu 1940 roku Sowieci dokonali bestialskiej zbrodni mordując elitę naszego narodu. Ich „winą” była oddana służba Rzeczypospolitej i polski mundur. By oddać cześć ofiarom, w czwartek 20 kwietnia, kadeci klas mundurowych wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych przez Komendę Stołeczną Policji oraz Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939r.”. Zgromadzeni przy obelisku z epitafium Poległym Policjantom Rzeczpospolita Polska oddali hołd przedwojennym funkcjonariuszom Policji Państwowej , ofiarom Zbrodni Katyńskiej. W centralnych uroczystościach uczestniczył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Komendant Główny Policji nadinsp. Dr Jarosław Szymczyk, kierownictwo służb podległych MSWiA i MON, prezesi stowarzyszeń Rodzina Policyjna 1939r. oraz Rodzina Katyńska, potomkowie pomordowanych na Wschodzie policjantów, uczniowie trzech klas mundurowych z Warszawy, Wołomina i Czerwińska. Wielkim wyróżnieniem było  zaproszenie na tę uroczystość, podczas której nasze uczennice w mundurach historycznych Przedwojennej Policji Państwowej  stanęły obok pocztu sztandarowego Policji.
Płonął znicz pamięci, odegrano hymn państwowy, a na wietrze powiewała wysoko i dumnie biało
czerwona polska flaga. Złożenie wieńców zakończyło uroczystości przed obeliskiem poświęconym poległym policjantom. Kontynuacją było otwarcie wystaw okolicznościowych pod tytułem „77 lat Wspólnej Pamięci”, udostępnionych dzięki Muzeum Katyńskiemu, Instytutowi Pamięci Narodowej oraz Centralnemu Zarządowi Służby Więziennej.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały: p. Anna Nowakowska i p. Żaneta Sobczak.
Galeria.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego