2017/2018 II semestr cz.2 - strona_zs_czerwinsk

Idź do spisu treści

Menu główne

2017/2018 II semestr cz.2

Z ŻYCIA SZKOŁY

"Zakończenie roku LOD"

  Dnia 28 kwietnia 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego  słuchaczy liceum ogólnokształcącego dla dorosłych ( semestr VI), którego opiekunem była p. Iwona Umięcka.
Po krótkich przemówieniach, podziękowaniach i prezentach od młodszych słuchaczy nastąpiło rozdanie świadectw ukończenia liceum.
  Wśród wyróżnionych znaleźli się: p.Patrycja Cieplak, p.Edyta Ostapowska, p.Katarzyna Łęcka, p.Marzena Brzezińska.
Na koniec zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia słuchaczy z Dyrekcją oraz Radą Pedagogiczną.
  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.
Galeria.

"20 Kilometrowy Marsz z Jońca do Nowego Miasta"

W dniu 11.05.2018 roku, uczniowie Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą wzięli udział w  20-kilometrowym marszu z Jońca do Nowego Miasta. Marsz był nie tylko sprawdzianem kondycji, ale również przyświecał mu cel patriotyczny, związany z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestników marszu powitał p. Andrzej Stolpa, Starosta Powiatu Płońskiego, p. Anna Dumińska Kierska Wicestarosta oraz Artur Czapliński, radny rady powiatu płońskiegoNa cmentarzu w Jońcu, na grobie poległych w walkach 1920 roku z rąk bolszewików naszych żołnierzy, złożono kwiaty i zapalono znicze.
Galeria.

"Wizyta w gospodarstwie Państwa Borowskich"

W dniu 11 maja 2018 r. uczniowie klasy I technikum agrobiznesu odwiedzili gospodarstwo rolne Państwa Jolanty i Jerzego Borowskich z Płońska, specjalizujących się w hodowli koni oraz bydła mlecznego. Pan Borowski jest Prezesem Powiatowego Koła Hodowców Bydła Mlecznego, jak również Prezesem Terenowego Koła Hodowców Koni w Płońsku. Uczniowie mieli okazję wysłuchania wielu praktycznych wskazówek dotyczących chowu koni i bydła. Gospodarz zaprezentował m.in. zabieg rozczyszczania kopyt na żywym zwierzęciu. Uczniowie obejrzeli kolekcję trofeów za osiągnięcia hodowlane z licznych wystaw i pokazów.
Galeria.

"Obóz Policyjny"

Uczniowie klasy II LO o profilu policyjnym w dniach 14-17.05.2018 r. wzięli udział  w obozie poligonowym w miejscowości Bachotek niedaleko Brodnicy. Uczniowie wraz z opiekunami zakwaterowani byli w ośrodku Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W obozie wzięło udział 12 osób (wraz z kadrą).
 W drogę uczestnicy wyruszyli wczesnym rankiem 14 maja. Po przybyciu i zakwaterowaniu jako pierwsze odbyły się testy sprawnościowe (pompki, brzuszki, rzut piłką lekarską, bieg na 1000m). Pomimo trudu zajęć wszyscy aktywnie angażowali się w realizację programu obozu.  W godzinach popołudniowych po intensywnej pierwszej połowie dnia  uczniowie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego skorzystali z boisk do siatkówki oraz koszykówki spędzając aktywnie czas przez resztę pierwszego dnia.
 Kolejne dni wcale nie były lżejsze. Drugi dzień rozpoczął się skoro świt -  od pobudki  o godzinie 4 nad ranem, a o 5 wyruszyliśmy w pieszą wędrówkę dookoła jeziora Bachotek. Oprócz kształtowania swojej wytrzymałości uczestnicy obozu mogli podziwiać piękne krajobrazy Pojezierza Brodnickiego.
 W czasie obozu opiekunowie realizowali przygotowany program, w którym znalazły się również: poranny rozruch, musztra policyjna i wojskowa, taktyka poruszania z bronią, nauka udzielania pierwszej pomocy, tyrolka, a także nauka tańców (salsa, jive, walc angielski) i dyskoteka integracyjna.
 Największym jednak zainteresowaniem cieszył się wyjazd na strzelnicę do Brodnicy, który odbył się trzeciego dnia pobytu. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się bronią. Każdy z uczestników miał do oddania po 8 strzałów. Najlepszym wynikiem mogła pochwalić się Marta Gregorewicz.
 Po czterech dniach intensywnych zajęć nastał czas by wrócić do Czerwińska. Wszystkie zajęcia, które odbyły się podczas tych wyczerpujących kilku dni upewniły nas, że ten obóz dla każdego z uczestników odegrał ważna rolę. Mimo trudu i zmęczenia wszystkim dopisywały humory. Opiekunami wyjazdu byli: p. Piotr Jaszczur oraz p. Łukasz Romatowski.
Galeria.

"Obchody 3 Maja"

Myśl marszałka Józefa Piłsudskiego „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” była motywem przewodnim tegorocznych obchodów upamiętniających uchwalenie konstytucji 3 maja.  Uroczystość ta stała się również kolejnym ogniwem w celebrowaniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Z tej okazji uczniowie II Technikum Agrobiznesu przygotowali film ilustrujący  poziom świadomości patriotycznej przypadkowo zapytanych mieszkańców Czerwińska oraz samych uczniów Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi. Nasza młodzież udowodniła, iż historia  Polski nie jest im obca.  Doskonale odpowiadali na pytania dotyczące konstytucji 3 maja.  Uczennica klasy III Technikum Klaudia Horo okrasiła swoim głosem całą uroczystość, wykonując pieśni patriotycznych w nowych aranżacjach.

Laureatki konkursu "O Laur Sarbiewskiego"

W ramach obchodów XIV Festiwalu im. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie ogłosiło konkurs poetycko plastyczny „O Laur Sarbiewskiego”. W odpowiedzi pięcioro uczniów z naszej szkoły przygotowało prace plastyczne (obrazy, grafiki) inspirowane utworem „Ad fontem Sonam” ks. Sarbiewskiego, który powstał podczas podróży z Rzymu do rodzinnego Sarbiewa koło Płońska.
Trud przygotowania prac podjęli: Joanna Szczepańska, Karolina Ślaska, Kinga Zawisza, Kamil Małek i Radosław Popławski, którzy w ten sposób poszerzyli swoją wiedzę o baroku, rozwinęli wrażliwość plastyczną i przyczynili się do popularyzacji polskiej twórczości i postaci „chrześcijańskiego Horacego z Mazowsza”. Wielkim zaszczytem dla uczennic i jednocześnie splendorem dla szkoły były dwa miejsca przez nie zdobyte. Werdyktem jury Karolina Ślaska zdobyła II miejsce, natomiast Joanna Szczepańska III. Zwyciężczyniom dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

"Spływa kajakowy i ścianka wspinaczkowa"

Uczniowie klasy II LO o profilu policyjnym, pod opieką pana Piotra Jaszczura oraz pana Łukasz Romatowskiego w dniu 28.05.2018 uczestniczyli w spływie kajakowym po rzece Wkrze. Trasa spływu obejmowała odcinek Bolęcin - Joniec (trasa o odległości 11 km).
Jeden z uczestników w krótkim wywiadzie opowiedział o wrażeniach z wycieczki:
Z Bolęcina wyruszyliśmy o godzinie 8:30. Po około godzinie spływu zrobiliśmy sobie krótką przerwę w miejscowości Sobieski. Gdy już odpoczęliśmy, znów ochoczo wsiedliśmy do kajaków i ruszyliśmy w stronę Jońca. Do przystani w Jońcu dotarliśmy o godzinie 10:30. W trakcie spływu wszyscy uczestnicy podziwiali walory przyrodnicze Doliny Wkry. Obserwowaliśmy piękne okoliczności przyrody, rozkoszowaliśmy się niebem rozpostartym nad naszymi głowami, a także podziwialiśmy otaczającą nas faunę - pływające kaczki, wzbijające się do lotu czaple, urocze ważki muskające powierzchnię wody.Po zakończonym spływie udaliśmy się do Płońska. W SP nr 1 pod okiem instruktora pana Adriana Lisiaka uczniowie mieli okazję sprawdzenia swojej siły fizycznej oraz przezwyciężenia lęku wysokości. Uczestnicy poznali obsługę sprzętu wspinaczkowego (uprząż, karabinki, liny) i podstawowe techniki wspinaczki. Dla śmiałków czekało 5 dróg o różnej skali trudności. Większość uczestników zdobyło szczyt ścianki (7 metrów wysokości), co wywołało podziw opiekunów. Wycieczka ta umożliwiła młodzieży zabawę i integrację w grupie, pozwoliła zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia, dostarczyła wiele pozytywnych wrażeń. Pomimo lekkiego zmęczenia wszyscy bawili się świetnie.
Galeria.

"Niewinna Marihuana?"

Nasi uczniowie zdradzają nie tylko talent do nauki. Oto rezultat jaki otrzymaliśmy z pomieszania odrobiny młodocianego zapału (i talentu) z pomocą zawodowców. Tak rodzą się młodzi artyści.

Tytuł: Niewinna Marihuana?
Tekst: Piotr Jaszczur
Muzyka: Igor Pawlak
Wykonanie: Uczniowie ZS im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku n. Wisłą
Jakub Piekut
Wiktoria Lewandowska
Paulina Pietrzak
Daniel Piegat
Marta Gregorewicz
Wiktoria Olszewska
Dawid Januszewski
Jakub Wyziński
Łukasz Łazarski
Piotr Wojciechowski

Realizacja nagrań:Dariusz "Pepciaq" Daniszewski
Miks i mastering: Igor Pawlak
Nagrań dokonano w Studiu Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku

Realizacja video: FOTOROGO Robert Liberek
Współpraca:
Komenda Powiatowa Policji w Płońsku
Zakład Usług Pogrzebowych Domański
Miejskie Centrum Kultury w Płońsku


"VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej"

 Dnia 7 czerwca 2018r. w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: ,,Wyśpiewaj swój talent”. Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi reprezentowała uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego -Klaudyna Wątkowska.
   Celem przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, motywowanie do nauki języków obcych, wspieranie najzdolniejszej wokalnie młodzieży, a także umożliwienie prezentacji umiejętności uczniów klas ponadgimnazjalnych z powiatu płońskiego.
  Swoją obecnością podczas konkursu zaszczycili organizatorów i uczestników przedstawiciele Starostwa Powiatowego w osobach: Pan Andrzej Stolpa - Starosta Powiatu Płońskiego, Pani Anna Dumińska- Kierska
Wicestarosta Powiatu Płońskiego oraz Pan Paweł Dychto Naczelnik Wydziału Oświaty w Płońsku. Pana Mariusza Wrzesińskiego Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku reprezentowała pani Ewa Janicka. Zdolną młodzież wspierał duchowo sponsor Nagrody Głównej - Pan Dariusz Konofalski Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku.
   Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie wcześniej przygotowanej piosenki w jednym z trzech języków obcych: angielskim, niemieckim i rosyjskim.
Uczniowie otrzymali cenne nagrody, które były sponsorowane przez zaprzyjaźnione ze szkołą firmy i instytucje wspierające młode talenty, a opiekunowie podziękowania  za pomoc w przystąpieniu do konkursu.
Galeria.

"Zjazd Rodziny Szkół Jadwiżańskich"

XXI rocznicę kanonizacji św. Jadwigi 15-osobowa delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką pani dyrektor Renaty Kozakiewicz i pani Anny Nowakowskiej świętowała na Wawelu. 7 czerwca wczesnym rankiem wyruszyliśmy w długą drogę do Krakowa, by wraz z innymi szkołami noszącymi zaszczytne imię św. Jadwigi Królowej uczestniczyć w uroczystościach jubileuszowych w wigilię wspomnienia patronki. Rozpoczęła je Msza święta odprawiona pod przewodnictwem Jego Ekscelencji  ks. bpa Damiana Muskusa w Katedrze Wawelskiej. Następnie w orszaku procesyjnym złożyliśmy pokłon św. Jadwidze, ofiarując róże przy relikwiach. Po uczcie duchowej nadszedł czas dla ciała. W przepięknych ogrodach Seminarium Duchownego na Podzamczu organizatorzy zjazdu zapewnili uczestnikom ciepły posiłek, umilając te chwile występem męskiego zespołu KAIROS. Zwieńczeniem uroczystości było ogłoszenie wyników I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej „O Lilię Jadwigi Andegaweńskiej”.  
Mimo napiętego programu udało nam się wygospodarować czas na spacer ul. Grodzką w kierunku Rynku Głównego, gdzie zakupiliśmy pamiątki. Zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu, późnym wieczorem wróciliśmy do Czerwińska.
Galeria.

"Wycieczka do firmy FPG w Zakroczymiu"

Uczniowie Zespołu Szkół w Czerwińsku nad Wisłą pod opieką pani Dyrektor Renaty Kozakiewicz i nauczycieli : Izabeli Krasińskiej, Doroty Kłoszewskiej i Żanety Sobczak w dniu 11.06.2018r. zwiedzili firmę FPG Sp.zo.o.
w Zakroczymiu . FPG Sp. zo.o. jest nowoczesnym, wyspecjalizowanym dystrybutorem wyrobów hutniczych zaopatrującym zarówno duże zakłady przemysłowe, jak i drobnych odbiorców.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają od kuchni procesy zachodzące  w magazynie dystrybucyjnym m.in.:
-  przyjęcie i wydanie towaru,
- magazynowanie i kompletacja zamówienia,
- załadunek i rozładunek zestawów  pojazdów samochodowych  z wykorzystaniem środków transportu wewnętrznego ( suwnic, dźwigu  i wózków widłowych ręcznych),
-  przygotowanie towaru do wysyłki ( cięcie prętów odpowiedniego gatunku na określoną długość za pomocą specjalistycznej piły) i przekazanie do strefy wydań.

"Wycieczka do Warszawy"

12 czerwca 24 osobowa grupa młodzieży wraz z nauczycielami: p. Bogumiłą Wolską-Grudną, p. Anną Nowakowską i p. Iwoną Szajewską zwiedziła wystawy stałe w Biurze Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej. Wycieczkowiczów powitał nadkom. Krzysztof Musielak Dyrektor Biura, natomiast ekspozycję zwiedziliśmy w towarzystwie sierż. szt. Karola Woldana, który zaprezentował obszerną wiedzę na temat historii Policji.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w kinie  4D na filmie fantastycznonaukowym „Jurassic World: Upadłe królestwo”, będącym piątą odsłoną serii Jurassic Park.

"Pielgrzymi w Czerwińsku"

W sobotę 16 czerwca Czerwińsk stał się sercem diecezji płockiej, bowiem to właśnie do nas przybyli uczestnicy  III Pielgrzymki Służby Liturgicznej. Na wzgórzu czerwińskim, w przyklasztornych ogrodach spotkało się 986 członków parafialnych zespołów liturgicznych z 47 parafii. Wspólnej modlitwie przy relikwiach św. Stanisława Kostki przewodniczył ks. bp Piotr Libera, a wraz z zebranymi modlił się kustosz sanktuarium ks. Łukasz Mastalerz. Po sprawowanej na świeżym powietrzu Mszy św. ordynariusz diecezji odznaczył 100 ministrantów okolicznościowym medalem „Ad maiora natus sum” w dwóch kategoriach: „Ministrant roku” i „Ministrant z najdłuższym stażem”.
Po wspólnej modlitwie organizatorzy pielgrzymki przewidzieli wiele atrakcji. Można było obejrzeć pokazy walk rycerskich, kibicować podczas zawodów sportowych i konkursu wiedzy o Czerwińsku. Nasz szkoła również miała okazję się zaprezentować. Grupa młodzieży z klasy mundurowej  wystąpiła z pokazem taktyk policyjnych, będącym uzupełnieniem krótkiego programu profilaktycznego opartego na ostatnim przedsięwzięciu, jakim był teledysk „Niewinna marihuana?”
Stoisko szkolne, zlokalizowane tuż przy scenie, można było odwiedzać od godz. 9:00 do 15:00. Jego niewątpliwą ozdobą były lokalne smakołyki prosto z pól: truskawki, maliny, porzeczki, czereśnie. Osoby zainteresowane mogły również zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną biorąc plakaty, ulotki i inne gadżety reklamowe.
Galeria.

"Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018"

W dniu 22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół  im. Królowej Jadwigi.  
Uczniowie klasy  licealnej, klas technikum agrobiznesu i technikum logistyki oraz I klasy Branżowej szkoły I stopnia odebrali świadectwa promocyjne, dyplomy za  osiągnięcia w nauce, osiągnięcia artystyczne i pracę na rzecz szkoły.
W uroczystości uczestniczyli :
Naczelnik Wydziału Oświaty pan Paweł Dychto, ksiądz Proboszcz Łukasz Mastalerz, przedstawiciel Urzędu Gminy pan Rafał Gwiazda, przedstawiciele Rady Rodziców: pani przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Witkowska, zastępca pan Rafał Batyński, dyrektor Ośrodka Readaptacyjno-Rehabilitacyjnego pan Zbigniew Żbikowski , Rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i oczywiście uczniowie, bez których nie byłoby tej uroczystości.
Po wielu ciepłych słowach skierowanych przez dyrektor Zespołu Szkół panią Renatę Kozakiewicz do gości i młodzieży, głos zabrali również zaproszeni goście życząc wspaniałych i bezpiecznych wakacji nie tylko młodzieży, ale również gronu pedagogicznemu.
Następnie wyróżnieni zostali uczniowie: Mateusz Smardzewski, Łukasz Witkowski, Krystian Kamiński,  którzy uzyskali w tym roku szkolnym najwyższe średnie, wręczono im świadectwa i  nagrody.
Nagrody za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce otrzymali również:
Szymon Biernat, Patrycja Zapadka-z klasy III TA,
Mariusz Pawlak , Adam Zajączkowski-z klasy II TA,
Damian Żuławnik, Michał Marciniak i Sebastian Szpakiewicz- z klasy I TA,
Daniel Jankowski, Maja Kutateladze, Emilia Pietranik, Kinga Zawisza i Damian Januszewski- z klasy I TL,
Arkadiusz Kuczera, Paulina Pietrzak i Wiktoria Lewandowska- z klasy II LO za pracę w Samorządzie Uczniowskim:
Paulina Pietrzak, Klaudia Horo, Ewelina Krakowiak i Arkadiusz Kuczera.
Dyrektor i zaproszeni goście pogratulowali uczniom uzyskanych  wyników w nauce oraz  życzyli spokojnych , bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. Podziękowania złożył również Samorząd Uczniowski, dedykując wszystkim piosenkę „Radość Najpiękniejszych lat”. w wykonaniu uczennicy klasy III TA Klaudii Horo.
Galeria.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego