2017/2018 II semestr - strona_zs_czerwinsk

Idź do spisu treści

Menu główne

2017/2018 II semestr

Z ŻYCIA SZKOŁY

"Pochód Trzech Króli w Czerwińsku nad Wisłą"

Po raz drugi uczniowie z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi wraz z dyrekcją , wychowawcami i nauczycielami  włączyli się w dniu 6 stycznia 2018 r. w przemarsz Orszaku Trzech Króli.
Orszak prowadzili  trzej królowie-Kacper, Melchior i Baltazar symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę.
Motywem przewodnim tegorocznego orszaku było przypomnienie uczestnikom, że: „Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na nas wszystkich”.
O godzinie 11 cała wspólnota szkolna wspólnie z innymi uczestnikami i z trzema mędrcami, którzy ciągnikami jechali na czele Orszaku, udali się do Bazyliki Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny na  uroczystą Mszę Świętą, wspólnie śpiewając kolędy.
Galeria.

"Konkurs Historyczny "Wojna Polsko - Bolszewicka 1919-1920 w Obronie Niepodleglości""

12 stycznia 2018 r. w sali im. Władysława Grabskiego Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala III Konkursu Historycznego „ Wojna Polsko – Bolszewicka 1919-1920 w obronie Niepodległości”, zorganizowanego przez komitet pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. Na konkurs napłynęły prace ze wszystkich zakątków Polski, a także świata, gdzie tylko mieszkają Polacy. Prace plastyczne oceniało jury złożone z profesorów Akademii Sztuk Pięknych. W kategorii plakatu I miejsce zdobyła uczennica klasy II liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi Czerwińsku Karolina Ślaska. Jej oryginalna praca przygotowana pod kierunkiem p. Dariusza Umięckiego zdobyła I miejsce, pozostawiając daleko w tyle prace przygotowane przez uczniów szkół plastycznych. To kolejny sukces Karoliny, która w ubiegłym roku szkolnym zdobyła nagrody i wyróżnienia w konkursach na pracę plastyczną o tematyce ekologicznej Nadleśnictwa w Płońsku i Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku. Tegorocznym sukcesem Karolina pięknie wpisała się w obchody Roku 100- lecia Niepodległości Naszej Ojczyzny.
Karolino gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Bal Studniówkowy"

„Dojrzałość to nie kwiat, to jest owoc.
Do kwiatu się dorasta,
Do owocu dojrzewa”
20 stycznia, w prawdziwie zimowy wieczór, te słowa skierowane do tegorocznych maturzystów otworzyły bal studniówkowy, przypominając młodzieży o egzaminie maturalnym uznawanym za wyznacznik dojrzałości. Ale na około sto dni przed maturą, zwłaszcza w tę szczególną studniówkową noc, nikt o egzaminie nie myślał. Był to czas wspaniałej zabawy, ale i wspomnień, które aż cisną się na usta, gdy coś się chyli ku końcowi.
W restauracji Siódme niebo wraz z uczniami klasy IV Technikum Agrobiznesu i klasy III Liceum o profilu policyjnym bawili się: dyrektor szkoły p. Renata Kozakiewicz, wicestarosta Powiatu Płońskiego p. Anna Dumińska – Kierska, członek zarządu powiatu p. Marianna Chybała, wójt Gminy Czerwińsk p. Marcin Gortat, proboszcz czerwińskiej parafii ks. Łukasz Mastalerz, przewodnicząca Rady Rodziców p. Edyta Witkowska, dyrektor Vistula Banku p. Artur Połubiński, kierownik posterunku policji p. Rafał Graczyk, wychowawczynie p. Eleonora Krysiak i Anna Nowakowska, nauczyciele oraz rodzice.
Tradycyjnie studniówkowy wieczór rozpoczęto od przemówień, które spłynęły na przyszłych maturzystów lawiną życzeń – tych dotyczących dobrej zabawy i tych związanych z egzaminem maturalnym. W przemówieniu Pani Dyrektor Renaty Kozakiewicz nie zabrakło wspomnień i sentymentalnego powrotu do przeszłości oraz wskazówek i dobrych rad. Odpowiedzią na tak ciepłe słowa były kwiaty wręczone Dyrekcji przez rodziców i uczniów. Podziękowań tego wieczoru było jeszcze wiele. Młodzież wyraziła swą wdzięczność również wychowawczyniom i nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowali i ćwiczyli układ taneczny poloneza. Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły, odtańczono go do muzyki Wojciecha Kilara znanej z filmu "Pan Tadeusz" A. Wajdy.
Prezentem od młodzieży był także program taneczno – muzyczny i prezentacja multimedialna, która zabrała wszystkich uczestników balu w podróż pełną wspomnień. Potem była już tylko zabawa i magia studniówkowej nocy…

Galeria.

"Narkotyki, Dopalacze - nie tędy droga"

   W dniu 12.02.2018 roku w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą policjanci w składzie asp. szt. Piotr Jaszczur oraz sierż. szt. Monika Drzewaszewska przeprowadzili w  ramach kampanii społecznej pod nazwą: ,, Narkotyki, Dopalacze- nie tędy droga'' spotkania z uczniami na temat szkodliwości zażywania narkotyków, dopalaczy oraz innych środków odurzających, mówiono o uzależnieniach a także konsekwencjach prawnych. Natomiast  radzie pedagogicznej i rodzicom mówiono o procedurach postępowania nauczycieli wobec uczniów będących pod wpływem środków odurzających, uzależnień, zagrożeń na co powinni zwracać uwagę w kontakcie z uczniem. Zaprezentowano edukacyjną walizkę narkotykową w formie warsztatów.
Galeria.

"Walentynki, czyli święto zakochanych"

  Szkoła to nie tylko nauka i praca. To także wychowanie, z którym wiąże się zabawa, integracja, zdrowa rywalizacja. Takie cele miały organizowane w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku obchody Walentynek. Już od samego rana było czuć podekscytowanie wszystkich uczniów jak i również atmosferę walentynek.
  Kilka dni wcześniej Samorząd Uczniowski ogłosił, że w holu znajduje się skrzynka na walentynkową pocztę. Zainteresowani (czasem oznacza to nieśmiałych) wrzucać mogli do niej kartki z wyrazami sympatii. We wtorek, kiedy to czczono święto zakochanych, w szkole działo się wiele.
  W atmosferę święta wprowadzili nas Klaudyna i Arek. Najpierw mieliśmy wszyscy okazję obejrzeć „randkę w ciemno” w wykonaniu Patrycji, Wiktorii, Wiktorii i Piotrka a także Rafała, Daniela , Łukasza i Wiktorii, było też kilkakrotne wyznanie miłości w różnych zabawnych scenkach ( i tutaj swym talentem aktorskim zachwycili nas Kuba, Paulina, Wiktoria, Łukasz, Wiktoria). Nie zabrakło również  piosenek w wykonaniu naszych utalentowanych solistów- Klaudii, Wiktorii i Łukasza.
W tym dniu rozstrzygnięty został konkurs na najsympatyczniejszego chłopaka i dziewczynę z klas maturalnych. I tak  z klasy III LO uznano że są to: Ania i Paweł,  a z klasy IV TA Ala i Marcin.
Nie ominęła równie nas w tym niezwykłym dniu smaczna niespodzianka -chruściki i pączki wykonane przez uczniów szkoły Branżowej, a zwieńczeniem był pokaz układu tanecznego przygotowany pod kierunkiem p. Piotra Ziemkiewicza uczniów klasy II LO.(Pauliny i Daniela, Wiktorii i Dawida, Wiktorii i Kuby).
D
zień był bardzo ekscytujący ,pełen wrażeń, zabawny i oczywiście pełen miłości, gdzie smutek prawie nie gościł w sercach uczniów za to miłość w dużym stopniu ogarniała prawie wszystkich...
Galeria.

"Wyjazd do gorzelni w Grodkowie"

Dnia 08.02.2018r. uczniowie klasy III TA wybrali się na wycieczkę do gorzelni w Grodkowie jedynej działającej w powiecie płockim. Celem wyjazdu było zapoznanie się z procesem produkcji spirytusu. Olbrzymie wrażenie zrobiły na nas ogromne kadzie zacierne o pojemności 2 000 litrów, w których następowała fermentacja alkoholowa. Poznaliśmy proces produkcji pary technologicznej. Lekcja w gorzelni była bardzo ciekawa i pouczająca.
Galeria.

"Wyjazd do gospodarstwa w ramach zajęć praktycznych"

  W dniu 16 lutego 2018r. uczniowie klasy I technikum agrobiznesu odwiedzili  gospodarstwo rolne położone we wsi Rębowo, a specjalizujące się w chowie bydła mlecznego. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia niedawno oddanej do użytku i nowocześnie wyposażonej obory na 150 sztuk krów dojnych. Wysłuchali ciekawej prelekcji na temat  zasad żywienia krów mlecznych. Olbrzymie wrażenie zrobiło na nich wyposażenie obory w nowoczesne roboty udojowe, a także  robot do podgarniania paszy i do zgarniania odchodów, ponieważ obora jest na rusztach.
Galeria.

"Teatr FORMA w Czerwińsku"

     Białostocki Teatr Forma w dniu 2O lutego 2018r. odwiedził naszą szkołę ze swym sztandarowym spektaklem Ferdydurke inspirowanym powieścią Witolda Gombrowicza. Sztukę obejrzały nie tylko klasy maturalne, ale również pasjonaci teatru. To wydarzenie artystyczne wpisało się w podjęty w tym roku szkolnym cykl spotkań      z kulturą wysoką zainicjowany przez panie Annę Nowakowską i Agnieszkę Bąkowską Krucz.
Przez godzinę toczyliśmy walkę z formą, będąc uczestnikami interaktywnego spektaklu. Dynamiczne, oparte na wyraźnym rytmie przedstawienie było bowiem swego rodzaju zabawą z publicznością. Aktorzy skutecznie przekonywali nas, że forma jest wynikiem postaw, jakie przybieramy wobec innych ludzi oraz postaw, jakie ci ludzie przybierają wobec nas. Jest to więc sztuczna konwencja, gra pozorów, które jednostka przyjmuje jako wzór zachowania. Według Gombrowicza wszyscy udają przed wszystkimi, każdy gra, nikt nie jest z nikim szczery…
Spektakl koncentrował się wokół jednego z podstawowych zagadnień Ferdydurke - problemu Formy. Jego dodatkowym atutem były maski, które doskonale obrazowały proces powstawania stereotypowych klisz, utrudniających nam codzienną komunikację.

"Akademia Uprawy Truskawek"

  21 lutego 2018r. uczniowie III klasy technikum agrobiznesu uczestniczyli w konferencji na temat uprawy truskawek, która odbyła się w restauracji "Siódme Niebo" w Czerwińsku nad Wisłą.

 Prowadzący szkolenie przedstawili m. in. zagrożenia  w uprawie truskawek -począwszy od patogenów występujących na truskawkach poprzez techniki molekularne do wykrywania agrofagów.
 Tematem konferencji było także nowe podejście do integrowanej ochrony truskawek, badanie odporności patogenów na poszczególne grupy pestycydów, oraz nawożenie i ochrona truskawek przed mrozem. Konferencja przebiegała w miłej atmosferze  z poczęstunkiem. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród naszej młodzieży,  ale również wśród producentów truskawek.
Galeria.

"Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej"

W dniu 22.02.2018 roku w Płońsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Udział w turnieju wzięły dwie drużyny: Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą i Zespół Szkół im. Leona Rutkowskiego w Płońsku.  
 Mecz był pasjonującym widowiskiem - pełnym sportowej walki i dramatycznej końcówki spotkania. W rezultacie w regulaminowym czasie gry padł wynik remisowy 13
13 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka 2x5 min. Ostatecznie nasi uczniowie wygrali 19 16 czym zapewnili sobie tytuł Mistrza Powiatu w roku szkolnym 2017/2018. I możliwość reprezentowania powiatu w rozgrywkach rejonowych, które odbędą się 02.03.2018 roku w Ciechanowie. Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą reprezentowali (Damian Januszewski, Bartosz Wijata, Jakub Fiałkowski,  Dawid Januszewski, Jakub Piekut, Piotr Wojciechowski, Kamil Uniejewski, Sebastian Falkowski, Marcin Grabowski, Jakub Paks, Marcin Wójcik, Dawid Szejns, oraz opiekunowie  Łukasz Romatowski, Piotr Ziemkiewicz).
Galeria.

"Warsztaty na Uczelni Techniczno-Handlowej w Płońsku"

  W dniu 27 lutego 2018r. uczniowie Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi wraz z opiekunami p. Anną Nowakowską, p. Dorotą Kłoszewską i p. Bogumiłą Wolską-Grudną uczestniczyli  w wykładach i warsztatach przeprowadzonych na Uczelni Techniczno-Handlowej.
Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach poprowadzonych przez dr Krzysztofa Gawkowskiego  „Cyberbezpieczeństwo w XXI wieku” i  warsztatach poprowadzonych przez dr Magdalenę Ścigała „Dlaczego ulegamy innym?” i „Jak się uczyć, żeby się nauczyć?”
Warsztaty te spotkały się z dużym zainteresowaniem nie tylko  ze strony młodzieży z naszej szkoły, ale również młodzieży z innych szkół powiatu płońskiego.

"Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych"

  W dniu 1 marca 2018 r.  w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi odbył się montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez nauczyciela historii p. Dariusza Umięckiego, który przybliżył całej społeczności szkolnej przemilczane bohaterstwo młodego, wojennego pokolenia, mówiąc o żołnierzach antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
„W hołdzie poległym za Ojczyznę, ofiarom wojen i prześladowań” modlitwę poprowadził katecheta ks. Jacek Wilczyński, a o oprawę muzyczną zadbały uczennice klasy II i III LO Wiktoria Olszewska i Angelika Chludzińska.
Galeria.

"Wiedza i Aktywność Szansą na Sukces"

2 marca 2018 roku maturzyści ZS uczestniczyli w Targach Edukacyjnych w MODR w Poświętnym. Aktualną ofertę edukacyjną przedstawiły uczelnie, szkoły wyższe i instytucje wspierające edukację. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w warsztatach pt.  „Czynniki warunkujące trafny wybór dalszej ścieżki kształcenia i zawodu”, które poprowadziły p. Joanna Jakubiak i p. Grażyna Szymańska. Opiekę nad młodzieżą sprawowały: p. Eleonora Krysiak i p. Bogumiła Wolska-Grudna.

"Bieg Żołnierzy Wyklętych w Czerwińsku nad Wisłą"

Oddając hołd Żołnierzom Wyklętym 4 marca 2018r młodzież naszej szkoły wraz z dyrektorem p. Renatą Kozakiewicz i nauczycielami p. Iwoną Szajewską, p. Dorotą Kłoszewską, p. Zanetą Sobczak, p. Mateuszem Pałką oraz  absolwentami wzięli udział w biegu upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych, który w tym roku odbywał się w Czerwińsku. W biegu uczestniczyło około 100 zawodników z różnych miejscowości  Powiatu Płońskiego ale nie tylko.
Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.  Walcząc z siłami nowego agresora, musieli  zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Z kolei osoby działające w antykomunistycznych organizacjach i oddziałach zbrojnych, które znalazły się w kartotekach aparatu bezpieczeństwa, określono mianem „wrogów ludu”. Mobilizacja i walka Żołnierzy Wyklętych była pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko sowieckiej agresji i narzuconym siłą władzom komunistycznym, ale też przykładem najliczniejszej antykomunistycznej konspiracji zbrojnej w skali europejskiej, obejmującej teren całej Polski, w tym także utracone na rzecz Związku Sowieckiego  Kresy Wschodnie II RP. Uczestników ruchu partyzanckiego określa się też jako „żołnierzy drugiej konspiracji” lub „Żołnierzy Niezłomnych”. Sformułowanie „Żołnierze Wyklęci” powstało w 1993 roku
po raz pierwszy użyto go w tytule wystawy „Żołnierze Wyklęci antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.”, zorganizowanej przez Ligę Republikańską na Uniwersytecie Warszawskim. Jego autorem był Leszek Żebrowski. Wszyscy zawodnicy tego dnia uczcili pamięć tych, którzy oddali życie, wszyscy biegacze byli tego dnia zwycięzcami! Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal. Na zakończenie uczestnicy biegu oraz wszystkich biorących udział w wydarzeniu mogli się rozgrzać domową grochówką, oraz ciepłymi napojami.
Gorąca atmosfera, pozytywnie nastawieni  ludzie, malownicza i zróżnicowana trasa biegu
to wszystko sprawiło, że pamięć o Żołnierzach Wyklętych odżyła w Czerwińsku nad Wisłą.

Więcej na stronie: http://www.czerwinsk.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=1089
Galeria.

"Dzień Kobiet w Czerwińsku nad Wisłą"

W związku z Dniem Kobiet na Sali gimnastycznej uczestniczyliśmy w uroczystym apelu. Tegoroczne hasło „Być kobietą, być kobietą - jak Maryja” wprowadziło nas w inny niż zazwyczaj klimat. Na postawione na początku pytania: „Być kobietą, ale jaką?” i „w czym kobiecie najbardziej jest do twarzy?” aktorzy odpowiedzieli szukając inspiracji w postaci Matki Bożej. Poprzez montaż słowno-muzyczny ukazano, że miłość, pokora, dobroć i rozwaga postrzegane w osobie Maryi charakteryzują i inspirują do życia także każdą współczesną kobietę. Na zakończenie były serdeczne życzenia, prezenty i słodycze.

"Uroczystości w Gałkach Starych"

W  dniu 10 marca 2018 r. młodzież  z  Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi z Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym wraz z opiekunkami p. Anną Nowakowską i p. Agnieszką Bąkowską-Krucz brała udział w uroczystych  obchodach  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się  w miejscowości Stare Gałki. Nad świętem patronat Narodowy objął Prezydent  Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej  Duda.
 Obchody rozpoczęły się Mszą  Świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele Świętego Maksymiliana Kolbego w Małej Wsi, następnie w Starych  Gałkach pod  pomnikiem  Żołnierzy Wyklętych  młodzież uczestniczyła w  odczycie  Pana Marcelego Szkopka upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych z oddziału sierżanta Wiktora Stryjewskiego,  złożeniu kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych przy  udziale  Orkiestry Dętej OSP z Rębowa ,  a także w uroczystościach  w remizie strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Gałkach podczas których nastąpiło uhonorowanie rodzin mieszkańców wspierających Żołnierzy Wyklętych .
Kadeci klasy policyjnej  odsłuchali z zainteresowaniem prelekcji  gościa specjalnego Kajetana Rajskiego redaktora naczelnego kwartalnika WYKLĘCI, koncertu  pieśni patriotycznych „PROMYK” Zespołu  Muzyczno
Wokalnego z Wyszogrodu, obejrzeli  występ artystyczny Harcerskiego Zespołu Piosenki "Ukudemia".
Galeria.

"Profilaktyka Raka Piersi"

W dniu 12 marca odbyło się w szkole szkolenie z zakresu profilaktyki raka piersi. Inicjatorem działań profilaktycznych na terenie placówki była firma Avon.
Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym (blisko 22% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe). Stanowi główną przyczynę zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych (13% wszystkich zgonów pacjentek onkologicznych).
Przyczyny większości przypadków raka piersi nie są możliwe do ustalenia. Czynnikami podwyższającymi ryzyko zachorowania są m.in.: wiek, rodzinne występowanie raka piersi, pierwsza miesiączka we wczesnym wieku, menopauza w późnym wieku, późny pierwszy poród, długotrwała hormonalna terapia zastępcza, mutacja genów BRCA-1 i BRCA-2. Omówiono czynniki ryzyka, objawy, profilaktykę, samobadanie, usg, mammografię.
W 1992 roku ruszyła globalna kampania Avon kontra Rak Piersi. Jej celem jest walka z chorobą, która jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Profilaktyka i działania podnoszące wiadomość społeczną w zakresie tego schorzenia to najważniejszy strategicznie projekt prowadzony przez Avon na świecie.
W ramach kampanii podejmowane są między innymi następujące inicjatywy: Gabinety z Różową Wstążką oraz Marsz Różowej Wstążki a od 2016 roku Dzień Różowej Wstążki. Gabinety z Różową Wstążką to program umożliwiający kobietom wykonanie badań USG piersi, kontrolne badania diagnostyczne oraz edukację na temat zachowań profilaktycznych. W 2017 roku Avon, wraz ze Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa-Centrum, w ramach tej akcji dofinansował 7000 badań w Gabinetach w całej Polsce. Stałym elementem Kampanii jest również Marsz Różowej Wstążki. Na stronach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) podane są ośrodki medyczne, w których można wykonać bezpłatną mammografię lub cytologię. Informacje o aktualnych miejscach wykonywania bezpłatnych badań w Programie profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy znajdują się na stronach Wojewódzkich Ośrodków Koordynujących populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy (WOK). Na zakończenie prelekcji w nagrodę za uczestnictwo w szkoleniu młodzież wzięła udział w losowaniu nagród.

"Pielgrzymka do Częstochowy"

W  dniach 16-17 marca grupa 26 tegorocznych  maturzystów wraz z opiekunami wyruszyła na szlak pielgrzymki prowadzący  na Jasną Górę. Tradycyjnie pragnęli oni zawierzyć swoje młode życie oraz przyszłość i zbliżające się egzaminy dojrzałości w ręce  tej naszej ukochanej Matki. Droga wiodła przez Wadowice. W tym mieście narodzin naszego ukochanego, a dziś wyniesionego na ołtarze Świętego papieża Jana Pawła II zwiedziliśmy piękne muzeum z osobistymi pamiątkami po nim oraz Świątynię gdzie został ochrzczony i służył do Mszy. Nie zabrakło też tradycyjnych kremówek.  Następnie udaliśmy się do Krakowa. Pomimo niesprzyjającej pogody  zrobił na nas wrażenie kompleks królewskiego grodu. Noc w domu rekolekcyjnym Caritasu w Zakrzewie koło Kalwarii Zebrzydowskiej upłynęła bardzo szybko. To była piękna okazja do wspólnych rozmów, wspomnień i radości. Wczesnym rankiem udaliśmy się do Częstochowy. Tu bogaty program religijno muzyczny wraz z Drogą krzyżową i uroczystą Mszą Świętą sprawowaną przez Ordynariusz J.E. ks. biskupa Piotra Liberę  wypełnił nam czas. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy wieczorem do domów.
Galeria.

"Targi AGROTECH w Kielcach"

W dniu 16.03.2018r.  uczniowie I i II klasy Technikum  Agrobiznesu uczestniczyli  w targach- „AGROTECH" w Kielcach- największych  w Polsce i Europie targach nowoczesnych maszyn. Mieli oni możliwość  zobaczyć ekspozycję zgromadzoną w 11 halach wystawienniczych oraz na terenie zewnętrznym.” AGROTECH” to targi z plejadą światowych brandów i na których prezentują się najlepsze polskie firmy.
Galeria.

"Pierwszy Dzień Wiosny"

W dniu 21.03.2018 roku Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą wspólnie ze Szkołą Podstawową w Czerwińsku nad Wisłą zorganizował turniej piłki siatkowej z okazji ,, Pierwszego Dnia Wiosny”. Do rywalizacji stanęło siedem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Grupa A - Nauczyciele, Wólka Przybojewska, Liceum I, Gimnazjum III, Grupa B Liceum II, Gimnazjum I, Gimnazjum II.
 Każdy mecz dostarczył wiele emocji, nie brakowało dramatycznych rozstrzygnięć w końcowych akcjach spotkań.
 Oprócz rywalizacji sportowej uczestnicy mieli możliwość skosztowania kiełbaski z grilla i degustacji słodyczy, które serwowali uczniowie Zespołu Szkół.
 Ostateczna kolejność turnieju:
Nauczyciele
Gimnazjum I
Gimnazjum II
Liceum I
Gimnazjum III
Liceum II
Wólka Przybojewska

Galeria.

"Debata na temat bezpieczeństwa"

  W dniu 22 marca w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Płońsku.
W debacie uczestniczyli uczniowie, mieszkańcy, policjanci i przedstawiciele lokalnego samorządu.
Spotkanie  poprowadził kierownik Posterunku Policji w Czerwińsku nad Wisłą, asp. sztab. Rafał Graczyk, który przedstawił dane statystyczne za ubiegły rok. Omówiono  stan realizacji wniosków zgłaszanych podczas czerwcowej debaty z 2017 r. W czasie debaty uczestnicy zapoznali się z oceną bezpieczeństwa na terenie Gminy Czerwińsk nad Wisła a także na terenie całego powiatu. Omówiono  stan realizacji wniosków zgłaszanych podczas czerwcowej debaty z 2017 r.
Galeria.

"Wręczenie aktów mianowania na kolejny stopień kadeta uczniom klas o profilu mundurowym"

W dniu 26 marca 2018r. podczas uroczystości w Muzeum Katyńskim w Warszawie uczniowie Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą odebrali akty mianowania na kolejny stopień kadeta klasy o profilu policyjnym.
W uroczystościach uczestniczyli m.in.: Starosta Powiatu Płońskiego Andrzej Stolpa, Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisłą Marcin Gortat, Dyrektor Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą Renata Kozakiewicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły Anna Zwierzchowska i Wicedyrektor Cezary Drozdowski oraz  policjanci  kom. Artur Duszak  zastępca naczelnika  Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego  wraz z inspektorem Grzegorzem Osińskim i Piotrem Jaszczurem z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, dzięki którym ta uroczystość została zorganizowana.  W uroczystości wzięli udział również gimnazjaliści z czerwińskiego gimnazjum. Podczas spotkania goście skierowali wiele ciepłych słów do młodzieży, podkreślono wartość jaką ma  praca policjanta i służba, która być może za kilka lat czeka młodych kadetów. Po uroczystości wręczenia aktów mianowania uczniowie wraz opiekunami i zaproszonymi gośćmi zwiedzili Muzeum Katyńskie.
Galeria.

"Spotkanie Wielkanocne"

W dniu 28 marca 2018r. podczas apelu szkolnego  Dyrektor Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi  p. Renata Kozakiewicz życzyła wszystkim uczniom, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi  na zbliżające się Święta Wielkanocne zdrowia, radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, Świąt pełnych wiary, nadziei i miłości oraz wesołego Alleluja. Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne również Rodzicom, prosząc młodzież o ich przekazanie.
  O tym jak dla nas chrześcijan ważne są te Święta przypomniał katecheta ks. Jacek Wilczyński przygotowując krótki  program słowny, nie zabrakło w tym dniu również życzeń świątecznych od Samorządu Uczniowskiego. Na koniec spotkania cała społeczność szkolna podzieliła się jajkiem.
Galeria.

"Wesołych Świąt"

"Dzień Otwarty w ZS im Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą"

  W dniu 6 kwietnia .2018r. w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą  zorganizowano dzień otwarty. Miał on na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom.  Realizatorką była p.Dorota Kłoszewska-nauczycielka przedmiotów zawodowych wraz z innymi nauczycielami z naszej szkoły. W programie dnia otwartego  swoją ofertę zaprezentowali również partnerzy szkoły, nauczyciele i uczniowie. Były to: pokazy  maszyn rolniczych, prezentacje reklamujące typy szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół. Przedstawiono bogatą ofertę zawodów Branżowej Szkoły I Stopnia, Technikum Logistyk, Technikum Agrobiznesu, . Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie parku maszyn rolniczych firm "Rolmech", „Kubota” "Felmix", „Boryna” swoje stoisko prezentował również bank „Vistula” w Czerwińsku.
Uczniowie przygotowali stoiska z okazji dnia języków, na których zaprezentowali specjały kuchni krajów takich jak : Wielka Brytania, Węgry, Niemcy, Francja, Rosja, Czechy i oczywiście Polski.
W tym dniu naszą szkołę odwiedzili uczniowie z placówek gimnazjalnych z Czerwińska i Naruszewa. Gościliśmy również: Wójta Gminy Czerwińsk nad Wisłą p. Marcina Gortata, dyrektora Banku „Vistula „p. Artura Połubińskiego, nauczycieli z gimnazjów, Rodziców, i przedstawiciela lokalnej prasy p. Dariusza Kłobukowskiego . Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłej młodzieży,  z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia w czerwcu podczas  składaniu dokumentów.
Galeria.

"Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej"

11 kwietnia 2018 r. młodzież klasy policyjnej w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą wraz z dyrektor p. Renatą Kozakiewicz i wychowawczynią klasy p. Agnieszką Bąkowską- Krucz uczestniczyła  w uroczystości obchodów ,,Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej’’ w 75 rocznicę mordu funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP przez NKWD wiosną 1940 r. w Twerze.
Jest to kolejna rocznica rozpoczęcia wywózek Policjantów wiosną 1940 r. z obozu w Ostaszkowie do ówczesnego Kalinina
dzisiaj Tweru, gdzie mordowani byli strzałem w tył głowy, a następnie wywożeni do lasu w Miednoje i wrzucani do dołów śmierci.
Uroczystość odbyła się na dziedzińcu Komendy Głównej Policji w Warszawie przy Obelisku ,,Poległym Policjantom
Rzeczpospolita Polska’’. Ceremonia wpisała się w obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, który przypada 13 kwietnia. Udział w uroczystości wzięli m. in. z sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, Komendant Główny Policji nadinspektor dr Jarosław Szymczyk, nadkomisarz Krzysztof Musielak dyrektor Biura Historii i Tradycji Policji, biskup polowy WP, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji gen. dyw. ks. Józef Guzdek. Obecni byli przedstawiciele rodzin przedwojennych funkcjonariuszy, skupieni w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Rodzina Policyjna 1939 r., Warszawskim Stowarzyszeniu Rodzina Policyjna
Kadeci z naszej szkoły w strojach historycznych policji złożyli kwiaty pod Obeliskiem,a następnie zwiedzili wystawę  „ Katyń
Zbrodnia, która miała być zapomniana”. Ekspozycja prezentowała ofiary zbrodni katyńskiej i jej mocodawców. Zawiera unikatowe zdjęcia przedstawiające ekshumacje przeprowadzone w Katyniu wiosną 1943r. oraz w latach dziewięćdziesiątych XX w. Wystawa porusza również ważny wątek kłamstwa katyńskiego i prawdy, która ocalała pomimo ponad pięćdziesięcioletniego nakazu milczenia. Ukazuje także formy zachowania i pielęgnowania pamięci o ofiarach zbrodni.
    Wystawę uzupełniają zgromadzone zbiory historyczne
replika umundurowania przedwojennego funkcjonariusza Policji Państwowej, elementy umundurowania, fotografie, pamiątkowy medal oraz pieta. Niezwykle wzruszającym elementem wystawy są fotografie Aleksandra Załęskiego byłego eksperta fotografii kryminalistycznej Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz autora zdjęć z przeprowadzonych prac ekshumacyjnych w Charkowie, Miednoje     i Katyniu w latach 1991-1995.
Galeria.

"Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych"

Olimpiada wiedzy i umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

W XLII eliminacjach okręgowych edycji  OWiUR w Olsztynie wzięło udział w piątek 21 kwietnia 2018r. trzech  naszych uczniów Technikum Agrobiznesu: Mateusz Smardzewski(klasa III TA), Patryk Batyński (klasa II TA)i Łukasz Witkowski (klasa II TA).
Ogromny sukces w bloku mechanizacji rolnictwa przypadł Łukaszowi Witkowskiemu, który zajął III miejsce spośród (31 uczniów) i zakwalifikował się na eliminacje centralne, które odbędą się w dniach 6-7 czerwca na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Dwaj nasi pozostali uczniowie uplasowali się w pierwszej dziesiątce w bloku produkcji roślinnej.
Łukaszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Galeria.

"II Dzień Matematyki w Płońsku"

26 kwietnia 2018r. pięciu uczniów z klasy I TL i II LO pod opieką p. Bogumiły Wolskiej-Grudnej wzięło udział w „II Dniu Matematyki w Płońsku”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe we współpracy z Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Głównym wydarzeniem był finał II Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu płońskiego. Dodatkowo młodzież uczestniczyła w wykładzie i warsztatach „Grafy dla małych i dużych” dra Krzysztofa Brysia, natomiast nauczyciele w seminarium „Najczęstsze błędy w rozwiązaniach zadań konkursowych” poprowadzonym przez mgra Michała Zwierzyńskiego.

"Turniej Piłki Siatkowej z okazji "100 - lecia Odzyskania Niepodleglości""

W dniu 27.04.2018 roku Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą wziął udział w Turniej Piłki Siatkowej z okazji ,,100 lecia Odzyskania Niepodległości”. Do rywalizacji stanęło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Grupa A - Nauczyciele, Bank Spółdzielczy Vistula w Czerwińsku nad Wisłą, Liceum, Gimnazjum II, Grupa B Policja Płońsk, Gimnazjum I, Gimnazjum III, Wólka Przybojewska.
 Każdy mecz dostarczył wiele emocji, nie brakowało dramatycznych rozstrzygnięć         w końcowych akcjach spotkań. W finale zmierzyli się zwycięzcy grupy A (Nauczyciele), którzy ubrani byli w okazjonalne białe koszulki oraz zwycięzcy grupy B (Policja) czerwone koszulki. Po bardzo zaciętym pojedynku, do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie
brek. Ostatecznie najlepszą drużyna turnieju okazał się zespół Nauczycieli. Po zakończeniu rozgrywek uczestnicy otrzymali dyplomy oraz puchary. Po ceremonii wręczenia nagród wszyscy uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn narodowy.
  Ostateczna kolejność turnieju:
Nauczyciele
Policja Płońsk
Gimnazjum I
Liceum
Gimnazjum III
Gimnazjum II
Bank Spółdzielczy Vistula
Wólka Przybojewska
Galeria.

"Zakończenie roku klas maturalnych"

„Cała mądrość, cała filozofia życia tylko dobroć” te słowa Stanisława Witkiewicza Dyrekcja, wychowawczynie i społeczność szkolna zadedykowały tegorocznym absolwentom Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym i Technikum Agrobiznesu, bo kanwą uroczystości były właśnie dobre rady, serdeczne życzenia i ostatnie wskazówki. Zabrakło czasu, by wspomnieć wszystko, by pochylić się nad każdym ważnym momentem na mapie trwających trzy i cztery lata wędrówek.
Uroczyste pożegnanie to już ostatni przystanek, na którym wraz z maturzystami znaleźli się p. dyrektor Renata Kozakiewicz, Wójt Gminy Czerwińsk p. Marcin Gortat, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Czerwińsku p. Elżbieta Malicka, ks. Łukasz Mastalerz, przewodnicząca RR p. Edyta Witkowska, Rodzice oraz wychowawczynie p. Eleonora Krysiak i p. Anna Nowakowska. Od wszystkich popłynęła w stronę absolwentów fala gratulacji, podziękowań i życzeń pełnych wiary w maturalny sukces.
Z rąk pani dyrektor Renaty Kozakiewicza, pana wójta Marcina Gortata i wychowawczyń nagrody otrzymały: Natalia Pierścieniak za średnią ocen 5,05, Alicja Błazińska za średnią 4,65 i Oliwia Kużel za wynik 4,57. Rodzicom nagrodzonych uczennic wręczone zostały listy gratulacyjne. Wśród wyróżnionych znalazły się również Oliwia Jastrzębska, Agata Świętochowska, Angelika Chludzińska, Klaudia Wiśniewska, Karolina Malińska i Karolina Borzewska.  Do Natalii Pierścieniak, uczennicy klasy III LO popłynęła nagroda specjalna
wysokiej jakości tablet ufundowany przez jednego z gości balu studniówkowego.
Uczniowie klasy III LO: Agata Świętochowska, Patrycja Włodarska i Paweł Kurpiewski zajmujący się badaniem lokalnej historii i piszący dla portalu Ziemia Czerwińska otrzymali nagrody ufundowane przez p. Marcina Gortata, któremu asystował podczas ich wręczenia nauczyciel historii p. Dariusz Umięcki.
Po części oficjalnej uwagę wszystkich zgromadzonych skupiła na sobie Oliwia Kużel, która podzieliła się z widownią swoją interpretacją wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Dzika róża”, który już kilkakrotnie recytowała na szkolnej scenie, wywołując zawsze mnóstwo emocji i wzruszeń. Sentymentalny nastrój tej chwili został dopełniony występem Klaudii Horo, uczennicy klasy III TA. „Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi…” to słowa płynące wstęgą dźwięków i akordów ku naszym absolwentom uświadomionym niewątpliwie o końcu kolejnego, jakże pięknego etapu w ich życiu.
Galeria.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego